تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«آتش ، دریا ، لبخند» به بازار موسیقی می‌آید

0

هم آهنگ  : باتوجه به رسالت هنر که تعالی بخشیدن به تفکر و اندیشه جامعه است و در سیر ساخت یک جامعه بهتر، بسیار موثر است، آلبوم موسیقی آوازی «آتش، دریا، لبخند» با دیدی تحقیقی و جامع نسبت به هنر موسیقی مردمی ایران تولید و آماده ارائه به بازار است.
مزدا شاهانی، آهنگسازوتنظیم کننده، خواننده و شاعراین آلبوم با بیان این مطلب اظهار داشت: در آلبوم «آتش، دریا، لبخند» از ترانه‌ها و اشعاری که زیبایی، شادمانی و تفکر را برمی‌انگیزد استفاده شده است. او افزود: پیوند مناسب شعر و موسیقی و سازبندی و رنگ‌آمیزی درخشان که با اجرای زنده سازها توسط بهترین نوازنده‌ها در ضبط موسیقی این آلبوم در هم آمیخته، نشانگر بهره‌گیری حرفه‌ای از دانش موسیقی و ادبیات است. این استاد ساز و آواز با اشاره به تحقیقات گسترده میدانی و کارشناسی خود در حوزه موسیقی وادبیات طی سال‌های اخیر اظهار داشت: نقد و بررسی آثار موسیقی باکلام و بی‌کلام و کار و فعالیت در رادیو، تدریس در هنرستان عالی موسیقی، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های موسیقی در بیست سال اخیر زمینه‌ساز کسب تجارب ارزنده و ارزشمندی شده است. مزداشاهانی با تصریح اینکه از این تجارب و آموخته‌ها در تهیه و تولید این آلبوم به کارگرفته شده و باعث شده که اثر حاضر ویژگی‌های منحصر بفردی داشته باشد، خاطر نشان کرد: متاسفانه امروزه در دیگرآلبوم‌های مردمی از این نوع ویژگی‌ها کمتر دیده می‌شود. وی با بیان اینکه از ۹ اثر آلبوم حاضر، دواثر متعلق به دوست و همکار قدیمی اش سعید عزیزی است، گفت: عزیزی علاوه‌بر آواز در ساخت موسیقی نوازندگی و میکس و مسترآثار نیز با وی همکاری کرده است.
این استاد موسیقی با اشاره به آکوستیک ضبط شدن آهنگ های این آلبوم، گفت: با سال‌ها تحصیل و تحقیق در زمینه موسیقی‌های مختلف و ادبیات پارسی همواره کوشیده است با تولید آثاری وزین و درخور جامعه فهیم ایران، چشم به افق‌هایی ورای خواسته‌های معمول جامعه داشته و با آموزش جوانان این سرزمین و تولید آثاری از این‌دست، دین خود در بالا بردن سطح فرهنگ موسیقایی این مرز و بوم را ادا کند.
در ادامه عوامل تولید آلبوم «آتش ، دریا ، لبخند» به شرح ذیل می‌آید:
خوانندگان: پنج اثر مزدا شاهانی، سه اثر سعید عزیزی، ویک اثر بدون کلام
موسیقی: هفت اثر مزدا شاهانی و دو اثر سعید عزیزی.
اشعار و ترانه‌ها عبارت است از دو اثراز استاد شمس لنگرودی، ، یک اثر از فریبا سعادت ، چهار اثر از مزدا شاهانی و یک اثر از ترانه کیانی‌نژاد.
نوازندگان این آلبوم نیز شامل فلوت: کاوه یغمایی/ گیتار(اسپانیش، باس ،الکتریک ، دوازده سیم،): مزدا شاهانی/ بانجو، ماندولین: مزدا شاهانی/
پیانو(آهنگ‌ جوانی): امیر بیات/
پیانو، کیبورد: سعید عزیزی، ویلن: علی جعفری‌پویان/ ویلن آلتو: میثم مروستی، ویلن سل: آیدین احمدی‌نژاد/ ترومپت: علیرضا میرآقا/ کلارینت: سهیل پیغمبری/ آواز همراه: غزل کیانی‌نژاد، مزدا شاهانی/ درام و پرکاشن: ژوبین محمودی، ساز دهنی(هارمونیکا): بابک صفر‌نژاد/ میکس و مسترینگ: سعید عزیزی / صدابردار،میکس آهنگ جوانی: رضافرهادی(استودیو کرگدن)، استودیو ضبط: / کرگدن و پژواک هنر شرق است. همچنین طراح و گرافیست: جهانگیرجعفریان و عکس‌ها از کیارش لشکری و مزدا شاهانی است.

منبع:  هم آهنگ

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

دیدگاه‌ها غیرفعال میباشند.

کانال تلگرام هم‌آهنگ