تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

آهنگسازی وبداهه های تنبور استاد پورناظری اجرا می شود

0

هم آهنگ- لی لا رضایی: استاد کیخسرو پورناظری قطعاتی بداهه و آهنگسازی شده‌ی تنبور را در تاریخ سی‌ام و سی‌ویکم تیرمادر تالار وحدت تهران به اجرا در می آورد.

استاد کیخسرو پورناظری – آهنگساز و نوازنده‌ی پیشکسوت تنبور- سی‌ام و سی‌و یکم تیرماه در تالار وحدت تهران به اجرای برنامه خواهد پرداخت. او در بخشی از این برنامه بداهه‌نوازی تنبور خواهد کرد و در بخشی دیگر قطعاتی آهنگسازی‌شده برای این ساز را به اجرا در می‌آورد.
این برنامه بعداز سه سال دوری از صحنه توسط استاد پورناظری در تهران به روی صحنه می رود و قرار است در سه بخش برگزار شود.
بخش اول این کنسرت به تک نوازی اختصاص دارد و در بخش دوم شاهد سه نوازی این استاد با سهراب و تهمورث پورناظری خواهیم بود. در بخش آخر نیز گروه نوازان تنبور، وی را همراهی خواهند کرد. همنوازان تنبور در این برنامه، سهراب و تهمورث پورناظری ، حسین بهروزی نیا، سپند دادبه، خورشید دادبه،‌ کاوه گرایلی، نیکناز میرقلم و علیرضا جوادی تشکیل می‌دهند.
«کیخسرو پورناظری» در سال ۱۳۵۹ گروه تنبور شمس را بنیان نهاد و راهی نوین را برای گروه نوازی موسیقی تنبور پیش اهل موسیقی نهاد. شناخت پورناظری از از ساز تنبور و آشنایی عمیق‌اش با موسیقی نواحی منطقه کرمانشاه و علاوه بر آن استفاده ظریف و متناسب از ساز دف در ساختار گروه فضایی را فراهم آورد تا گروه نوازی تنبور صورت و صبغه‌ای متفاوت پیدا کند و بعدها گروه‌های دیگری هم به تاسی از کار او در این زمینه شکل بگیرد. حاصل این گروه آلبوم«صدای سخن عشق» با صدای شهرام ناظری بود. بعدها پورناظری آثاری چون «حیرانی» ، «مهتاب رو» را با ناظری کار کرد.
بلیت‌های این برنامه که توسط موسسه‌ی فرهنگی – هنری بارانا برگزار می‌شود، از ساعت ده امشب در سایت می.ر.سی به آدرس miresi.ir به فروش می‌رسد.

منبع: اختصاصی هم آهنگ

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

دیدگاه‌ها غیرفعال میباشند.

کانال تلگرام هم‌آهنگ