تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

انرژی‌ها و انگیزه‌هایی که هدر رفت

0

هم‌آهنگ-سارا(سمیه) صادقی : یادداشت بردیا کیارس دستیار سابق علی رهبری
زمانیکه علی رهبری ، رهبری ارکسترملی را پذیرفت ،گروه با پتانسیل وانگیزه کار خود را شروع کرد.گروه درصدد بود که با نیرو وانرژی بیشتر ارکستر ملی را پیش ببرد که این تلاش ها موجب زنده شدن ارکستر سمفونیک تهران شد.
اما پس از آنکه کار شروع شده بود، به دلیل ضعف مدیریتی اختلافاتی شکل گرفت که این موضوع موجب جدا شدن علی رهبری از اکستر ملی شد. حیف یک سال صرف شده که گروه با انرژی ،انگیزه وبدون چشم داشت با عشق کار کرد.
با شرایط پیش آمده تصور می کنم امسال اتفاقات خوبی برای ارکستر ملی رخ ندهد . جای تاسف دارد که این اتفاقات موجب متوقف شدن ارکستر سمفونیک شد.
در خصوص واگذاری این ارکستر به بخش خصوصی فعلا نمی توانم نظری دهم چون نمی دانم حوزه مدیریتی دولت با بخش خصوصی چه تفاوتی دارد؛ اما تنها این را می دانم که ارکستر ملی نیاز به حمایت بخش خصوصی دارد.
باید شرایطی به وجود آید که بتوان از ارکستر سمفونیک کسب درآمد کرد وباید این ارکستر به بخشی واگذار شود که اسپانسر داشته باشد تا حمایت های لازم صورت گیرد ؛نه اینکه ارکستر برای پرداخت هزینه نوازنده ها مجبور باشد کارهای متفرقه انجام دهد.
تجربه نشان داده است که عدم حمایت از ارکستر ملی موجب شکست این ارکستر شده است ؛ چون برای در آمد زایی خود مدتی کارهای سطح پایین انجام داده است، این موضوع موجب نابودی وازبین رفتن این ارکستر شده است.
در شرایط حاضر تصمیم برای رهبری ارکستر کار بسیار سختی است چرا که نخست باید دید که آیا ارکستری وجود دارد یا نه ! اول باید ارکستر وجود داشته باشد بعد برای رهبری آن تصمیم گرفته شود؛ ارکستر وقتی وجود ندارد قطعا رهبری هم نخواهد داشت ؛ ما باید ارکستری داشته باشیم که هر روز تمرین داشته باشد و در حد یک ارکستر ملی باشد.
هیچ وقت علاقه ای به کار کردن در ارکستر ملی نداشتم تا زمانیکه رهبری به ایران آمد وبا افتخار با او همکاری کردم . اگر علی رهبری می ماند ؛ اتفاقات خوبی برای ارکستر سمفونیک تهران رخ می داد..

منبع: هم‌آهنگ

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

دیدگاه‌ها غیرفعال میباشند.

کانال تلگرام هم‌آهنگ