تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

بل کانتو «شور آواز» را به صحنه تالار وحدت می برد

0

هم آهنگ- سارا صادقی : ارکستر و کُر بزرگ بل کانتو به رهبری نیما پناهی ها، ۷ شهریور در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

نیما پناهی ها آهنگساز و رهبر ارکستر،از اجرای برجسته ترین اُپراهای ایتالیایی در شب «شور آواز» خبر داد ودر این باره به هم اهنگ گفت ؛ شور آواز عنوان پروژه دیگری است از بل کانتو که بر اساس شور و اشتیاق مخاطبان و نیز جذابیت اجرای اُپراهای ایتالیایی به این عنوان نامگذاری شده است.

وی افزود: هدف از سختکوشی های بل کانتو ارائه صحیح هر آنچه در موسیقی این آهنگسازان است  و از آن مهمتر آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان با ادبیاتی چنین عظیم و شکوهمند در آثار اساتیدی بزرگ همچون جوزپه وردی را اولویت اصلی در فعالیت این گروه است.

رهبر ارکستر بل کانتو در خصوص نامگذاری این گروه با عنوان بل کانتو اشاره کرد : بل کانتو اصلاح ایتالیایی به معنی آواز زیبا و سبکی مخصوص بهترین ملودی نویسان و بزرگترین اُپرانویسان تاریخ ایتالیا است.

نیما پناهی ها در ادامه در خصوص جذابیت کنسرت های بل کانتو و همچنین شور و اشتیاق مخاطبان افزود ؛ تمام قطعات با دقت بسیار زیادی انتخاب می شوند، اجرای صحیح قطعاتی بسیار زیبا و تاثیرگذار چنان شور و هیجانی در شنونده ایجاد می کنند که شنونده، نه به اجبار، بلکه از سر شوق در جریان موسیقی غرق شده و عمیقا در جریان مفاهیم زیبای موسیقی قرار می گیرد، که نه تنها موسیقی را درک بلکه نوعی همدلی ایجاد می گردد. شنونده بل کانتو دائم غرق در احساسات و شور و هیجان است، با دقت گوش می دهد و تمام جزئیات را زیر نظر دارد و این همان شکوهی است که از اجرای بل کانتو توقع می رود.

رهبر بل کانتو دانش کُر را از اصول بل کانتو در اجرای پیش رو دانست و تاکید کرد ؛ مانند همییشه خوانندگان کُر آواز زیبا، پایه و اساس کنسرت های بل کانتو هستند و همگی در تلاش برای رسیدن به آنچه آواز زیبا نام دارد.

نیما پناهی ها در مورد ترکیب نوازندگان در کنسرت «شور آواز» بیان کرد ؛ قطعات به شکل استاندارد با همراهی پیانو اجرا می شوند، اما بدلیل اهمیت برجسته کردن ملودی های بسیار غنی در قطعات این اُپراها، ارکستری بسیار ماهر با ساختار کوئینتت زهی، موسیقی را منطبق بر دست نوشته های آهنگساز در پارتیتور همراهی می کنند.

وی در پایان گفت: از همه هنرمندان گروهم قدردانی میکنم . آرزوی شبی خوش برای مخاطبان و همراهان همیشگی بل کانتو در این کنسرت دارم.

در این اجرا فراز عقیلی (پیانیست)، مونیکا لران (کنسرت مایستر)، امین عطایی (نوازنده ویولن)، پژمان اختیاری (نوازنده ویولا)، نگار نوراد (نوازنده ویولنسل)، پروانه انارکی (نوازنده کنترباس) و نیز پریسا دلفانی (خواننده سوپرانو)، مرتضی اکبرزاده غلامی (خواننده تنور)، محمد حقیقی (خواننده باس) و همچنین خوانندگان آواز زیبا در کُر بزرگ بل کانتو به هنر نمایی می پردازند.

اجرای ارکستر و کُر بزرگ بل کانتو با عنوان «شور آواز» در تاریخ ۷ شهریور ۱۳۹۵ در تالار وحدت برگزار خواهد شد. علاقمندان برای تهیه بلیط می توانند به مراکز فروشی چون سایت ایران کنسرت  www.iranconcert.com   و فروش گیشه تالار وحدت مراجعه نمایند.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ