تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

سعید شریفیان : سمفونی «ارمیا» چالش فرهنگی موسیقیایی است

0

هم آهنگ – سارا صادقی : نشست خبری کنسرت “ارمیا” با حضور ایوان الیو رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران، محمد سعید شریفیان آهنگساز، علی‌اکبر صفی‌پور مدیرعامل بنیاد رودکی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر کریمی مدیرکل ارشاد آذربایجان غربی در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای نشست علی اکبر صفی‌پور مدیرعامل جدید بنیاد فرهنگی هنری رودکی درباره برگزاری کنسرت ارمیا گفت: با حمایت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام  والمسلمین کریمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی ما موفق شدیم یکی از طرح های بسیار خوب و ارزشمند استاد سعید شریفیان را به شکل کنسرت برگزار کنیم.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این کنسرت گفت:   وحدت اقوام ایرانی اطراف دریاچه ارومیه و گوشزد دوباره به احیا کردن دریاچه ارومیه از جمله اهداف مهم ما در اجرای این کنسرت موسیقایی است. به اعتقاد من اجرای این سمفونی ارزشمند فرصت مجددی است که به دریاچه ارومیه و اتفاقات آن نگاه بیشتر و بهتری داشته باشیم.

محمد سعید شریفیان طراح و آهنگساز سمفونی «وحدت و همزیستی اقوام ایرانی (ارمیا)» در ادامه خاطر نشان کرد:به عنوان یک آهنگساز همواره دوست دارم با اثری که تولید می کنم دچار چالش شوم و احساس می کنم اگر این چالش ها وجود نداشته باشد وارد تکراری می شوم که اصلا موضوع خوشایندی نیست. بنابراین تصورم در نوشتن سمفونی «ارمیا» ایجاد یک چالش فرهنگی موسیقایی بود که بر اثر آن بتوان دغدغه های خودم پیرامون بحران این دریاچه را از زبان خودم با موسیقی به مخاطب نشان دهم.

در ادامه نشست ایوان الیو رهبرمهمان ارکستر ارمیا  با اشاره به آشنایی خود به سازهای ایرانی خاطر نشان کرد: زمانی در آکادمی تحصیل می کردم که  توانستم در آنجا سازهای ایرانی را به خوبی بشناسم ؛ من بر این باورم که این کنسرت اجرای بسیار خوبی خواهد شد که هم دارای ارزش هنری فراوان برای کارشناسان موسیقی و هم برای تماشاگران این اجرا خواهد بود.

وی درباره روند اجرای رکستر ارمیا توضیح داد: این کار در ۴ قسمت به مخاطبان ارائه خواهد شد که عناصر و ساختارهای اصلی آن بر اساس همزیستی و وحدت اقوام ایرانی مستقر در پیرامون دریاچه ارومیه است که تصور می کنم ساختار بسیار مدرنی دارد و می تواند اجرای قابل قبولی برای مخاطبان و هنرمندان موسیقی کشور ایران باشد.

درپایان نشست حجت الاسلام والمسلمین کریمی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: قطعا برگزاری این کنسرت موسیقی می تواند نقش موثری در معرفی استان آذربایجان  ودریاچه ارومیه داشته باشد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ