تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

شیوه نامه کنسرت ها نوش دارو بعد از مرگ سهراب

0

هم آهنگ – سارا (سمیه) صادقی:

یادداشت پیروز ارجمند- لغو کنسرت ها موضوعی است که دردهه های اخیر با آن مواجه بوده ایم ،در هردهه شدت لغو آن تغییر کرده است به این صورت که به نسبت تعداد کنسرت هایی که برگزار می شود تعداد کمی لغو شده اند. دلایل مختلفی برای لغو کنسرت ها وجود دارد که این دلایل را به مراتب شناسایی کرده ایم ودر نهایت به این نتیجه رسیده ایم که هنوز متولی برگزاری کنسرت ها ونوع مسئولیت ها مشخص نشده است؛ به عنوان مثال وقتی وزارت ارشاد مجوزکنسرتی را صادر می کند ،تنها مسئولیت تخلف در سالن را بر عهده می گیرد، اما اگر در بیرون از سالن هنجار شکنی صورت بگیرد نیروی انتظامی ،انتظامات سالن ،مسئول سالن وشرکت تهیه کننده در قبال تخلفات هیچ گونه مسئولیتی ندارند.

بنابراین به این نتیجه رسیدیم که باید شیوه نامه ای برای اجرای کنسرتها در نظر بگیریم برای همین با کمک نیروی انتظامی ، دفتر موسیقی و راهنمایی کارشناسان این حوزه آیین نامه ای نوشته وتوسط دفتر موسیقی نهایی وآماده ابلاغ شد اما متاسفانه بعد از ۲ سال و نیم هنوزاین آیین نامه توسط معاونت هنری وزارت کشور ابلاغ نشده است .

قطعا با ابلاغ این شیوه نامه بخش زیادی از مسائل لغو کنسرت ها حل خواهد شد. اخیرا سخنگوی قوه قضاییه محسنی اژه ای توضیحات مهمی درباره دلایل لغو کنسرت‌های موسیقی ارائه کرده است ؛به گفته وی اگر کسی بیاید و تعهد بدهد که هیچ کار خلاف نظم عمومی و عفت صورت نگیرد؛ مجوز می‌گیرید اما اگر کسی نتوانسته تعهده بدهد مجوزها لغو شده است و در آینده هم اگر این اتفاق بیافتد تدابیر لازم را اتخاذ خواهیم کرد در صورتیکه در شیوه نامه ابلاغ نشده این موارد ذکر شده است وحتی کارشناسان قوه قضاییه آن را بررسی وتایید ونظرات مثبت خود را درباره آن ارائه کرده اند اما هنوز در صف تایید مانده است .

بحث لغو کنسرت ها زمانی حل می شود که شیوه نامه لغو کنسرت ها تایید شده باشد در حال حاضر این شیوه نامه تبدیل به نوش دارو بعد از مرگ سحراب شده است چرا که ۲ سال و نیم زمان زیادی برای بررسی شیوه نامه ای است که در دوره من کامل شده بود وفقط باید ابلاغ می شد . در خرداد ماه سال۹۳ معاونت هنری شیوه نامه را برای ابلاغ فرستاده بود ولی متاسفانه مورد بررسی قرار نگرفت .امیدوارم با ابلاغ این شیوه نامه بتوانیم از لغو کنسرت ها جلوگیری کنیم.

منبع: اختصاصی هم آهنگ

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

دیدگاه‌ها غیرفعال میباشند.

کانال تلگرام هم‌آهنگ