تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

علی بوستان در گفتگوبا هم‌آهنگ

0

هم آهنگ – سارا (سمیه) صادقی :علی بوستان در گفتگوبا هم‌آهنگ در خصوص استفاده از کاور آهنگ گفت: گاهی اوقات اسم کاور برای بازسازی موسیقی پاپ ،کلاسیک و… است اما در کشورهای مختلف از معنایی متفاوتی برخوردار است؛ در کشور های غرب با کاور آهنگ می توان موسیقی را شناخت چرا که بااین روش ارزش موسیقی ازبین نمی رود.

وی افزود:اما در ایران کاور آهنگ موجب از بین رفتن کیفیت موسیقی می شود فقط این روش در موارد استثنایی قابل تامل است از جمله این موارد می توان به آهنگ های برنامه گل ها ، رنگارنگ و… که بعد از پیدایش رادیو ضبط شده اند اشاره کرد.

این آهنگساز در ادامه با اشاره به تکنیک های کاور آهنگ توضیح داد: گاهی اوقات کاور آهنگ با تکنیک پیش می رود زمانیکه یک خواننده با حس احترام آهنگ خواننده دیگر را کاورمی کند می توان گفت کاور به شیوه تکنیکی مورد استفاده قرار گرفته است ؛برخی اوقات هم برای سود جویی خواننده ای از کاور آهنگ خواننده دیگر استفاده می کند.به عنوان مثال کاور آهنگ همایون خرم که قطعاتش را اصفهانی خوانده است.

بوستان در خاتمه از برنامه های آینده خود گفت: اجرای کنسر تهای ما  تمام شده است در حال حاضر با گروه هم آوایان حسین علیزاده مشغول تدوین کنسرت هاهستیم

منبع: اختصاصی هم آهنگ

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

دیدگاه‌ها غیرفعال میباشند.

کانال تلگرام هم‌آهنگ