تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کاوه یغمایی: هرگز نشده خودم کنسرتم را لغو کنم

0

شب گذشته در حالی خبر لغو کنسرت کاوه یغمایی در قالب سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر در رسانه‌ها منتشر شد که تمام بلیت‌های این اجرا از مدت‌ها قبل به فروش رفته بود و تنها دو روز به زمان برگزاری کنسرت این موزیسین در سالن میلاد نمایشگاه باقی مانده بود. البته این تنها خبر لغو کنسرت در جشنواره موسیقی نبود و در کنارش گروه «تندر» به سرپرستی اردوان انزابی‌پور و شجاعت‌خان از کشور هندوستان هم از اجرا در جشنواره بازماندند. به همین دلیل ظهر امروز کاوه یغمایی در نشستی در تالار وحدت حضور پیدا کرد تا دلایل لغو این کنسرت را شرح دهد.

به گزارش «موسیقی ما»، کاوه یغمایی که پس از کش‌وقوس‌های فراوان قرار بود بعد از یک دهه، دوباره در ایران روی صحنه برود، در ابتدای این نشست گفت: «در حال حاضر مهم‌ترین مسأله برای من، مردمی هستند که به من لطف کرده و بلیت‌های این کنسرت را تهیه کرده‌اند. برای همین شخصاً از آنها عذرخواهی می‌کنم؛ به خصوص افرادی که قرار بود از شهرستان‌ها برای دیدن این اجرا بیایند و امیدوارم بتوانم این مسأله ناگوار را جبران کنم و این خاطره بد با خبرهای خوب در آینده کم‌رنگ شود.»

این هنرمند موسیقی راک درباره لغو اجرای خود در جشنواره موسیقی گفت: «این موضوع را نباید گردن یکی از بافت‌ها یا بخش خاصی از موسیقی انداخت. تمام این اتفاقات را خودم به گردن می‌گیرم و می‌گویم علت این ماجرا مشکلات فنی در بافت‌های مختلف صنعت موسیقی بود. در این فرصت کوتاه، امکان اجرا وجود نداشت و اگر بخواهم آن را صرفاً گردن یک بخش بیندازم، اشتباه محض است. به هر حال امیدوارم با آلبومی که آماده انتشار دارم، بتوانم از خجالت تک‌تک دوستان در بیایم.»

یغمایی در پاسخ به این سؤال که قرادادش با جشنواره به چه نحوی بوده و آیا به دلیل این اتفاق باید خسارتی از طرف او به جشنواره پرداخت شود، گفت: «هنوز صحبتی در این خصوص نشده و البته هر خسارتی را باید قبول کنم. هیچ‌گاه نشده که کنسرتم را از طرف خودم لغو کنم و بابت اتفاقات پیش‌آمده از مخاطبان‌ام عذرخواهی می‌کنم.»

  • نوازندگان من همگی حرفه‌ای هستند و دلیل لغو این اجرا نبودند

در خبرهایی که برای لغو کنسرت این خواننده منتشر شد، به عدم آمادگی گروه نوازندگان برای اجرا اشاره شده بود که یغمایی در این‌باره گفت: «ارکستر من در برخی خبرها تحت‌الشعاع قرار گرفت که به‌شخصه آن را تکذیب می‌کنم. چراکه اعضای ارکستر که تک به تک آنها از حرفه‌ای‌ها هستند، آمادگی کامل داشتند. از همسرم «نیلوفر فرزندشاد» شروع می‌کنم که طی چند روز گذشته اتفاق ناگواری برای پدرش افتاد و با این حال همچنان سر تمرین‌ها حاضر بود که این یکی از حرفه‌ای‌ترین حرکت‌هایی است که یک موزیسین می‌تواند انجام دهد. «هومن غفاری» نوازنده درامز که سال‌ها است با من است و قرار بود یکی از قوی‌ترین اجراهای خود را داشته باشد. «آرین کشیشی» نوازنده جوان گیتار باس که اعجوبه‌ای است یا «مسعود همایونی» که از نگاه من یکی از مهم‌ترین گیتاریسیت‌های فعال در ایران است. «آرون حسینی» هم زحمت بسیار زیادی در خصوص بخش الکترونیک این اجرا کشید و کارهای جالبی را آماده کرده بود. خواهرم «ساتگین یغمایی» و همچنین «نگین پارسا» هم قرار بود در این کنسرت به عنوان هم‌خوان حضور داشتع باشند و همایون نصیری که دوست قدیمی من است و برای این اجرا به من افتخار داد. همین‌طور بابک شهرکی که قرار بود با او یک قطعه ترکیبی در اجرا داشته باشیم. تمام این موزیسین‌ها از حرفه‌ای‌ها هستند و نباید تحت‌الشعاع حواشی این مسأله قرار بگیرند.»

کاوه یغمایی در انتها توضیحاتی را درباره آلبوم جدید خود ارائه کرد و گفت: «این آلبوم قرار است در داخل ایران منتشر شود که امیدوارم به زودی این اتفاق بیفتد. تمام کارها آماده است و احتمالاً تغییرات جزئی روی قطعات داشته باشیم. من با نوازنده‌های آلبوم‌ام در کانادا آشنا شدم و امیدوارم زحماتی که برای این آلبوم کشیده شده، مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه می‌تواند مسیر جدیدی برای فعالیت و پروسه کاری من محسوب شود.»

  • رئیس شورای هماهنگی جشنواره: ظرف یک هفته کاری، مبالغ بلیت‌ها به مردم عودت داده می‌شود

حسین سروی، رئیس شورای هماهنگی جشنواره موسیقی فجر هم از دیگر افراد حاضر در این نشست بود که درباره مسأله بلیت‌فروشی و نحوه بازگشت مبالغ بلیت به مخاطبان توضیحاتی را ارائه کرد: «در خصوص عودت مبالغی که برای خرید بلیت‌های کنسرت‌های لغو شده پرداخت شده، باید بگویم که از طریق سامانه‌های مورد نظر به افرادی که بلیت‌ها را خریداری کرده‌اند، پیامکی داده می‌شود و ظرف یک هفته کاری تمام مبالغ برگشت داده می‌شود. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم و امیدوارم مشکلی در این خصوص پیش نیاید.»

امیر بهاری، مدیر روابط عمومی سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر هم درباره دلایل لغو کنسرت‌های جشنواره موسیقی فجر گفت: «کنسرت شجاعت‌خان علی‌رغم تمام هماهنگی‌ها به دلیل طولانی شدن پروسه اداری، مشکل ویزا و تبصره کنگره آمریکا لغو شد. گروه دیگری که اجرایش برای امروز در جشنواره لغو شده، گروه «تندر» بود که به دلیل بروز برخی مشکلات نمی‌تواند روی صحنه برود و به جای او ماکان اشگواری به اجرای برنامه می‌پردازد. البته اجرای گروه «دگردیس» سر جای خود باقی است.»

منبع :موسیقی ما

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

دیدگاه‌ها غیرفعال میباشند.

کانال تلگرام هم‌آهنگ