تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

عبدالجبار کاکایی : با خوانندگانی که حق اثر را ادا می کنند همکاری می کنم

0

عبدالجبار کاکایی نویسنده، شاعر و زبان‌شناس ایرانی از فعالیت های تازه خود خبر داد و گفت :درمیان جوان های عرصه خوانندگی باکسانی که حق مطلب را اداکنند، همکاری می کنم.
عبدالجبار کاکایی با اعلام بیان این مطلب به هم آهنگ گفت: قرار بود در کار تازه ای با عباس آزاد همکاری داشته باشم ولی هنوز این کار مشخص نیست و مقدمات آن نیز عملی نشده است.
وی در ادامه در خصوص انتشار کتاب های خود یاد آور شد: «عذاب دوست داشتن» آخرین کتابی است که امسال چاپ کرده ام . این کتاب درباره معرفی آثار اجرا شده خوانندگان وآهنگسازان ایرانی است، که توسط نشر نیستان چاپ شده است. اشعار این کتاب در سال‌های دور و نزدیک سروده شده است.
این نویسنده افزود: زمزمه بسیاری از این ترانه‌ها که نام خواننده و آهنگساز آنها نیز در انتهای بسیاری از آنها درج شده است، در حافظه تاریخی مخاطبانش، آنها را در موقعیتی نوستالژیک و در مواجهه با موقعیتی برای یادآوری تصویری خاطره‌انگیز در سینما یا تلویزیون و یا قطعه‌‌ای خاص از یک آلبوم موسیقی قرار می‌دهد.

کاکایی با اشاره به کتاب دیگر خود گفت: کتاب دیگر ی به نام لاهو هات را چاپ کرده ام . لاهوهات به زبان کردی به معنی سیل آمدن است . این کتاب شامل یاد داشت ها ومقالاتم در خصوص ترانه است.
این شاعر از همکاری خود با خوانندگان گفت: با خوانندگانی چون محمد اصفهانی ، سالار عقیلی و فریدون آسرایی همکاری داشته ام . بیشتر تمایل دارم با این خوانندگان خوش صدا که حق اثر را ادا می کنند همکاری داشته باشم .

کاکایی در زمینه‌های سرودن شعر، نقد و بررسی، اجرای برنامه‌های ادبی در صدا و سیما و مطبوعات فعالیت دارد. وی همچنین شاعر بسیاری از تیتراژهای سریال‌های تلویزیونی است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ