تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

آسیب شناسی تدریس آواز در ارسباران

0

عبدالکریم پاک‌سیرت (مدرس آواز) در بیست و هفتمین نشست آیین آواز درباره آسیب شناسی شیوههای تدریس هنر آواز ایرانی سخنرانی خواهد کرد. این نشست تخصصی آموزشی از ساعت 18 سه‌شنبه 29 آبان در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

عبدالکریم پاک سیرت (متولد سوم اسفند۱۳۴۶ دزفول) فارغالتحصیل رشته حقوق، دارای درجه عالی هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور و عضو کانون خوانندگان خانه موسیقی ایران، مدرس آواز در دانشگاه و آموزشگاههای تماشاگه راز و سرایش در تهران است .

وی تا سال ۱۳۷۵ نزد زنده‌یاد رضوی سروستانی به فراگیری یک دوره ردیف آوازی و دانش صداشناسی به همراه شیوه استاد سیدحسین طاهرزاده به روایت دکترنورعلی خان برومند پرداخته و سپس تا ۱۳۸۲ نزد مجیدکیانی یک دوره کامل ردیف استاد دوامی به همراه آشنایی با شیوه آوازی قدما و شناخت موسیقی را گذرانده است. در ادامه به مدت ۴ سال.نزد زنده‌یاد دکتر حسین عمومی استاد مکتب آوازی اصفهان به فراگیری دوره عالی آواز، تلفیق شعر وموسیقی و طراحی آواز مشغول بوده است.

سال ۱۳۸۴ با مراجعت زنده‌یاد محمدرضا لطفی به وطن، ضمن ادامه تحصیل و فراگیری دورههای تحلیل ردیف، شناخت ضرب های ادواری و شناخت موسیقی آوازی نزد استاد لطفی، به دعوت آن شادروان برای تدریس آواز در مکتبخانه میرزاعبدالله دعوت شد که این همکاری تا پایان حیات لطفی ادامه یافت. پاک‌سیرت مدتی را هم به آشنایی با رسالات کهن و کتب موسیقی قدیم ایران نزد علی اصغر بیانی درمرکز حفظ و پژوهش سرگرم بود.
نشست تخصصی آموزشی آیین آواز برنامه‌ای ماهانه است که با هدف تجلیل از بزرگان و پیشکسوتان عرصۀ آواز ملی ایران و همچنین ارائه بحث‌ها و سخنرانی‌های تخصصی شکل گرفته و سومین سال فعالیت خود را طی می‌کند. دیگر وظیفۀ مهم برگزارکنندگان «آیین آواز» معرفی آوازخوانان برجستۀ جوان و میانسال به جامعه هنری است. فرهنگسرای ارسباران در ضلع شمال غربی پل سیدخندان واقع شده و ورود به سلسله نشست‌های آیین آواز برای تمامی علاقه‌مندان آزاد و رایگان خواهد بود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ