تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«افسانه گل یخ» از ستاره احمدی منتشر می‌شود

0

ستاره احمدی (نوازنده تار) از انتشار آلبوم «افسانه گل یخ» در پایان محرم و صفر خبر داد.

این دانش‌آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه هنر تهران در عرصه نوازندگی موسیقی ایرانی با اشاره به جزئیات «افسانه گل یخ» گفت: دو قطعه آلبوم از ساخته‌های خودم است و دو قطعه دیگر از ساخته‌های استادم، آیدین علیانسب. بین این‌ها نیز، قطعاتی آوازی وجود دارد که با احتساب آن‌ها، آلبوم شامل هفت قطعه است و از دستگاه شور شروع، وارد نوا می‌شود و دوباره به شور برمی‌گردد.

احمدی که از سال ۱۳۸۸ شاگرد آیدین علیانسب است، افزود: اولین تِرَکِ آلبوم، آوازیِ شور است. بعد وارد قطعه‌ای می‌شود به نام «افسانه گل یخ» که نام آلبوم نیز از همین قطعه گرفته شده و ساخته خودم است. مجددا آوازی هست و بعد وارد یک چهار مضراب می‌شود که ساخته آقای علیانسب است و از انتهای آن چهارمضراب، وارد دستگاه نوا می‌شویم و مجددا آوازیِ نوا و بعد قطعه‌ای که در نوا ساخته شده و در انتها برمی‌گردیم به شور و یک قطعه ضربی که در گوشه گریلی در دستگاه شور است. همه کارهای آلبوم انجام شده است و برای پخش آن منتظر پایان محرم و صفر هستیم.

او که اولین اجرای مستقل و رسمی‌اش، آذر ۹۶ در عمارت روبرو برگزار شد و در آن به دونوازی سه‌تار و تنبک پرداخت، در مورد محدودیت حضور زنان در عرصه موسیقی سازی و آوازی گفت: این محدودیت‌ها شامل نکات بسیار زیادی می‌شود. به عنوان مثال وقتی که قرار شد عکس روی جلد آلبوم چهره خود من باشد با محدودیت‌های بسیاری مواجه شدیم که اینطور نباشد و آنطور نباشد. چهارچوب‌بندی‌های بسیاری هست برای اینکه یک خانم کنسرت بگذارد یا آلبوم بیرون بدهد. همین که یک خانم در حال فعالیت در عرصه موسیقی است، خودش محل ایراد است و محدودیت‌هایی برایش هست که کار را سخت‌تر می‌کند!

صدابرداری و میکس این آلبوم توسط حسن عسگری و حمید عسگری انجام شده است و نشر آن برعهده انتشارات کهن بانگ پارس است.

منبع:ایلنا

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ