تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

گاهی باید به جای شنیدن موسیقی را دید

0

احمد راغب مدرس و آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایرانی معتقد است که کاهش سواد، عدم مسئولیت پذیری ها و بینش ها موجب شده است که موسیقی به سوی سرازیری پیش برود.

احمد راغب در گفت وگو با هم‌آهنگ از فضای کنونی موسیقی انتقاد کرد و گفت: در شرایط کنونی موسیقی مورد بی مهری جامعه و مسئولین قرار گرفته است، دخالت ها موجب شده است که این هنر به راه های ناصواب کشیده شود.

وی افزود: از سوی دیگر می توان گفت موسیقی مثل تصویر شده است ؛ در فضای کنونی شعر خوب وجود ندارد این موضوع موجب شده است که شاهد تولید کارهای ماندگار نباشیم.

آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایرانی در ادامه یاد آور شد: الان همه چیز تغییر کرده است، مرکز موسیقی تبدیل به دفتر موسیقی شده است. سال ۷۱ مدیر کل مرکز موسیقی و اواخر سال ۷۳ هم مدیر تولید موسیقی استان ها بودم؛ در آن زمان کارها بسیار ارزشمند بود.
وی افزود: هنوز هم آهنگسازان خوب قدیمی هستند که دوست دارند مثل گذشته کار کنند ولی چون همبستگی وجود ندارد؛ نمی توانند در این حوزه فعالیت داشته باشند.درگذشته تلاش می کردیم صدای موسیقی را ببینیم ،گاهی باید به جای شنیدن موسیقی را دید. همانطور که بتهون می گوید «من صدای همه نت ها را می دیدم».
راغب با بیان اینکه موسیقی وجامعه با هم ارتباط متقابلی دارند گفت: موسیقی آرامش دهنده جامعه است و مسائل جوانان را مطرح می کند پس رابطه متقابلی با جامعه دارد، باید به آن توجه ویژه ای شود.
وی افزود: در ماه محرم اشعار خوبی خوانده می شود اما بقیه سال خبر از این موضوع نیست. من یک نویسنده هستم و معتقدم کسانیکه مغز معیوب دارند یا موسیقی دان می شوند یا نویسنده!
این مدرس در پایان با اشاره به فعالیت های خود در عرصه موسیقی توضیح داد: چند وقتی است که از فضای موسیقی فاصله گرفته ام، آخرین کارم شعری از عباس سجادی بود که برای هفته دولت خواندم؛ مشق خون اثر دیگرم بود که مورد تایید رهبری قرار گرفت، شعر و موسیقی آن را برای شهدای انرژی هسته ای خواندم؛ این کار از صدا و سیما پخش شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ