تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

حال اهواز از مرز نفس نداشتن هم گذشت!

0

در روز های اخیر با توجه به وضعیت بحرانی اهواز ، ستارگان موسیقی کشور به این موضوع مهم توجه نشان داده و در این خصوص ابراز نگرانی کردند.

محسن شیرالی ترانه سرای توانمند کشور با به اشتراک گذاشتن پستی در صفحه شخصی اینستاگرام اش در این باره نوشت :

« با توجه به اعتراضات مردم در خصوص خاموشى هاى مکرر، قطع آب، تلفن، موبایل و …. در استان خوزستان، شبکه ى خبر وجود استان خوزستان را شدیدا تکذیب کرد و به نقل از مسئولین مربوطه اعلام کرد با افراد خودفروخته اى که با دشمن همصدا شده اند و از استانى خیالى حرف میزنند، برخورد جدى صورت خواهد پذیرفت!

پ ن: اوضاع اینجورى پیش بره چند سال دیگه تو برنامه هاى مستند میگن: این بیابان که میبینید خوزستان نام دارد و سالهاى پیش زیستگاه موجودات مهمان نواز و مظلومى بوده است….
پ ن٢: نمى دونم نور شمع ها کم شده یا سوى چشم من! دیشب با سر رفتم تو دیوار! البته با دشمن همصدا نشدم و از دیوار و تاریکى و مسئولین تشکر کردم تو دلم.

هیهات من الذله
هیهات منا الذله
هیهات من الذله
الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم »

مسعود همایونی نیز در این خصوص پستی را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت :

« دیگه واقعا زبانم از سخن گفتن عاجزه…
از این همه درد و رنجى که هموطنانمون در خوزستان متحمل میشن…
اگه الان پاى مسائل فرهنگى و کنسرت در میان بود از ٢٠تا ارگان و سازمان براى کنسل کردن نامه و آدم اومده بود!!! »

مهدی یراحی خواننده پر طرفدار کشورمان ، که پیش از این از نامهربانی های وارده بر اهواز در قالب قطعه ″ خاک ″ هم سخن گفته بود ، در این خصوص ابراز ناراحتی کرد :
« مگه مى شه نشه کارى واسش کرد!؟

ماه گذشته تصاویر و خبرهاى تلخ فاجعه پلاسکو قلبمان را به درد آورد. اما فارغ از هر انتظار بجا و نابجا از مسئولین و تلخ شدن کام ملت در روزهاى پایانى سال، دلمان را با تصوّرِ تقدیر پیش آمده و حوادث غیر مترقبه و… آرام کردیم.
این روزها ، اوضاعِ اسفبار زادگاهم خوزستان پس از حدود ده سال خاک خوردن مردمان نجیبش بالاخره سوژه داغ رسانه ها شده و جالب اینجاست کسانى که موظف به پاسخگویى بوجود آمدنِ اوضاع نابسامان امروزند، همگى در اظهاراتشان طورى وانمود مى کنند که انگار طىِ این سالها در سیاره دیگرى به سر مى برده اند و حتى به اینترنت هم دسترسى نداشته اند و از شرایط ماقبل حیات خوزستانى ها در طول یک دهه اخیر، کاملاً بى اطلاعند!
خطابم به دلواپسان از همه جا بى خبر و دایه گانِ دلسوزتر از مام میهن است. خوزستان مدتهاست گرفتار تصمیمات به دور از تأمل و تخصص برخى از زمام دارانش شده و مردمش چوب نجابت مى خورند. مگر مى شود بیش از ده سال به معضلى با این میزان اهمیت بى اعتنا بود و دست آخر با چند اظهار نظر سطحى سر نخ را بند کرد و خلاص؟!
مسأله خوزستان اساساً سیاسی نیست، اما به دلیل گره خوردن با اقدامات سیاسیون، جنبه انسانی این فاجعه که همان حیات مردم خوزستان است به شدت کم رنگ شده و جاى تاسف است که سیاسى بازان، منافع خود را در اعماق همین آب گل آلود پایه نهاده اند.
این چند روز مى گذرند. همانطور که این چند سال گذشت. اما در انتهاى ناامیدى و اندوه از شرایط موجود، امید دارم مسئولین بحران ده ساله خوزستان، به راحتى از کنار وجدان شان نگذرند و این روزها در کنارِ شوهاى نخ نماىِ همیشگى، کمى فکر کنند.

مهدى یراحى
بهمنِ تلخِ ٩۵ »

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ