تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

مراسم رونمایی از آلبوم «از سراسر بگذشته» برگزار شد

0

مراسم رونمایی از آلبوم «از سراسر بگذشته» 14 اسفند ماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پروژه؛ مراسم رونمایی از آلبوم «از سراسر بگذشته» 14 اسفند ماه در فرهنگسرای اندیشه و با حضور دست اندرکاران این اثر و علاقمندان برگزار شد؛ در ابتدای این مراسم، احسان عبایی، آهنگساز این آلبوم طی سخنرانی توضیح داد: “قطعات این آلبوم حاصل طبع آزمایی من در سنین پایین است که نهایتا با همراهی دوستان و هنرمندان ضبط شد. در این آلبوم قطعاتی با سازهای مختلف ساخته شد که سعی کردیم از ترکیبات مرسوم و همچنین از تنوع طلبی بیش از حد فاصله بگیریم. ما همین طور از اشعار کمتر شنیده شده طالب آملی، خواجوی کرمانی و مهدی اخوان ثالت بهره بردیم.”

سید صابر امامی، تهیه کننده، نیز با اشاره به اهمیت موسیقی سنتی در کشور بیان کرد: متاسفانه گاهی دارایی های خودمان را فراموش می کنیم و آلبوم های موسیقی سنتی به خوبی در محافل مطرح نمی شوند؛ بنابراین تولید این آلبوم نشان دهنده جسارت است و مطمئنا آغازگر اتفاقات بزرگی در آینده خواهد بود.

سید محسن حسینی، خواننده آلبوم«از سراسر بگذشته» ضمن قدردانی از همکاران و یاری کنندگان خود برای به ثمر رساندن این مجموعه، حضور پیشکسوتان را مایه دلگرمی و حمایت برای ادامه این مسیر سخت دانست.

حسام الدین سراج، خواننده شناخته شده موسیقی سنتی نیز ضمن اشاره به حسن انتخاب مطلع یکی از قطعات این آلبوم گفت:”در زمانه ما دامنه تفریح و تفنن از فرهنگ و هنر بیشتر شده است. متاسفانه شرایط فرهنگی کشور به ویژه در موسیقی، به خوبی پیش نمی رود؛ به افراد خوش می گذرد اما در تولیدات آن چیزی وجود ندارد که بتوان به آن افتخار کرد.”

او ادامه داد: هنگامی که این آلبوم در جشنواره بسطامی انتخاب شده بود، استاد شهبازیان اعتقاد داشت که اثر متفاوتی است و پشت آن فکر وجود دارد.

میثم میثمی، رئیس فرهنگسرای اندیشه نیز به احساس امید و معرفت در قطعات این آلبوم اشاره کرد و گفت: “در دورانی که برخی آثار موسیقی به دلیل خراب شدن ذائقه مخاطبان به سمت کمتر شدن محتوا رفته است، انتخاب شعر و مضامین این اثر مطابق نیازهای فرهنگی روز جامعه ایرانی انجام شده و بسیار فاخر محسوب می شود.”

در پایان مراسم نیز، تعدادی از قطعات این آلبوم، به صورت زنده برای حاضرین اجرا شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ