تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

آلبوم «کوروش کبیر» منتشر شد

0

آلبوم «کوروش کبیر» که به عنوان جدیدترین اثر لوریس چکناواریان منتشر شده، به بازار موسیقی آمد.

 آلبوم کوروش کبیر یک پوئم سمفونی، ساخته لوریس چکناواریان است. در این سمفونی بر اساس نوشته‌های تاریخ‌نویسانی چون گزنفون و هرودوت، داستان کوروش در شانزده قطعه و سه قسمت روایت می‌شود.

چکناواریان، آهنگساز و رهبر ارکستر ایرانی درباره این اثر گفته: «این سمفونی حاصل سال ها مطالعه در تاریخ است و ایده آن از زندگی کوروش کبیر به دست آمده و تلاش کرده‌ایم با این اثر دین خود را به میهنمان ادا کنیم».

سمفونی کوروش کبیر بار اول در سانفرانسیسکو اجرا شده است. این اثر از خواب پدربزرگ کوروش آغاز و با صدور منشور حقوق بشر پایان می‌یابد.

این آلبوم که از امروز 6 خردادماه توزیعش آغاز شده، شامل قطعاتی چون «سیل و تاک»، «نخستین رویای آستیاگ، پادشاه ماد، باران»،‌«دومین رویای آستیاگ، سیل»، «زایش و ربوده‌شدن کوروش، اندوه ماندانا»، «کودکی کوروش در میان شبانان دشت، داستان شبانی»، «خشم استیاگ و مجازات کردن هارپاگ، سردار مادی»، «نبرد پاسارگاد، کوروش، استیاگ را شکست داده و امپراتوری پارسی را بنا می‌نهد»، «کوروش، شاه شاهان»، «نوروز، روز سال نو، اجتماع شهریاران»، «عشق کوروش و کاساندرا، دختر فرناسپ»، «ازدواج شاهانه»، «نبرد تیمبرا، کوروش، کرزوش پادشاه لیدیه را شکست می‌دهد»، «داینو، نیایش اسیران یهودی بابل، سرود عید فصح»، «ورود پیروزمندانه کوروش به بابل» و «منشور حقوق بشر کوروش، تدهین شده توسط خداوند» است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ