تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«مه زده» رئالیست است سیاه نمایی نیست

0

مراسم رونمایی از آلبوم «مه زده» به خوانندگی مهراد حاجی‌بابائی روز گذشته در آمفی تئاتر سرای محله مرزداران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مهراد حاجی‌بابائی ضمن تشکر از همه حضار درباره جزئیات این آلبوم گفت: آلبوم را از سال 92 با بهروز پایگان (آهنگساز) شروع کردیم قرار بود نام آن «زیر صفر» باشد ولی چون مجوز ندادند «مه زده» را برای آن برگزیدیم. این اثر با اشعار عبدالجبار کاکائی ،احسان رعیت ،هومن حسن پور ،سها سپانلو و یغما گلرویی آماده شده است.
وی با اشاره به شکل گیری این آلبوم توضیح داد: دو سال طول کشید تا این کار تهیه شود ما شعرهای زیادی داشتیم در انتخاب ترانه ها سخت گیر بودیم چون همه آثاری که می خواستیم در اشعار یک شاعر نبود. دوم اینکه روند شکل گیری ترانه ها به این صورت بوده که ما آنها را با توجه به مفهوم کنار هم گذاشتیم همانطور که نگاه کنید آنها محتوی شادی ندارند اما نا امید کننده هم نیستند .این آلبوم یک رئالیست است سیاه نمایی نیست واقع نگری به جمع است.

این خواننده افزود: در آلبوم «مه زده»، «راک سمفونیک» به معناى واقعى ساخته شده و استاندارد بین المللى در مورد این سبک کاملا رعایت شده است و امیدوارم که مخاطبان خاص خودش را- که اکثرا طرفدار راک غربى هستند پیدا کند. سعى شده تا موسیقى راک غربى با کلام فارسى بطور صحیح ارائه شود تا مخاطبان این سبک از موسیقى فاخر را به خود جذب نماید.

حاجی‌بابائی درباره قطعات «مه زده» توضیح داد: این آلبوم شامل 10 قطعه است که دو ترک آن مجوز نگرفت. این قطعات شامل «فلش بک» ، «کارگر»، «کافه های خواب»، «موزه درد»،« آواره » ، «کهریزک» ، «مه زده » ، «دوره گرد» است.

این خواننده در ادامه افزود: این کار با میکس آرش پاکزاد و مسرور شیدایی و مسترینگ استدیو متال ورکز کانادا، مسترینگ آنالوگ سرور شیدایی، عکس و طرح کاور محسن بهرامی و نیلوفر خدابخشی آماده شده است .

وی خاطر نشان کرد: شرکت های موسیقی صبر می کنند تا یک موزیسین مشهور شود بعد با او قرار داد می بندند، من با فکر درآمد زایی به این سمت نیامده ام مانند برخی از موزیسین های دیگر با عشق وارد این حوزه شده ام .

در ادامه این مراسم مهراد حاجی‌بابائی با گروه خود به روی صحنه رفت و قطعاتی چون «فلش بک» را برای حضار اجرا کرد.

لازم به ذکر است که مهراد حاجى بابایى متولد ٣٠ مرداد ۶١ در تهران به عنوان خواننده اسبق اپرا و وکالیست، سابقه چندین اجرا در تالار وحدت و رودکى تهران را دارد و در سال هاى ١٣٨٢ تا ١٣٨۶ در چندین گروه کر تهران از جمله «کر پارس» عضویت داشته است. «مه زده» به خوانندگی و تهیه کنندگی مهراد حاجی‌بابایی آهنگسازی و تنظیم بهروز پایگان آماده شده است همچنین مدیر برنامه و مدیر اجرایی این کار شایان رسول زاده و شهاب مفخمی هستند.

 

در ادامه عکس های سحر قاسمی را ببینید:

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ