تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

ساز البرز نشینان در مرداد کوک می شود

0

سومین جشنواره موسیقی بومی البرز نشینان با عنوان “لیلم” تولد دوباره یافت.

این جشنواره رویدادی مهم در عرصه موسیقی بومی قومیت های متنوع و متعددالبرز نشین است.

جشنواره ای که جایش در تقویم رویدادهای بومی خالی بود و سه سالی هست که اهالی موسیقی البرزنشین را گردهم می اورد.

جشنواره “لیلم” که توسط شرکت فرهنگی و هنری نسیم مهراوا و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود تلاشی است برای رونق و احیای موسیقی ایینی و بومی البرزنشینان و پرداختن به اثاری که درفرهنگ کهن مردمان این سامان ریشه دوانیده است.

بخش رقابتی سومین جشنواره لیلم به اجراهای گروهی و انفرادی مازندرانی،تک نوازی سازهای بومی مازندران (دوتار،لله وا،دسرکوتن،غرنه،کمانچه ی محلی،سرنا،تشت (لگن) ،اواز محلی مازندرانی،منظومه خوانی و مقالات پژوهشی در حوزه موسیقی بومی اقوام البرزنشین اختصاص دارد.

بخش جنبی جشنواره نیز به گروه های موسیقی استانهای البرز نشین (مازندران، گیلان، سمنان، قزوین، تهران، زنجان، آذربایجان شرقی و اردبیل)  ، اجرای گروه های موسیقی نواحی ایران (استان های بوشهر،سیستان و بلوچستان، خراسان و لرستان)، گروه های موسیقی بین الملل، کارگاه های اموزشی با موضوع قوم شناسی، سازشناسی استان های البرزنشین و…..،نمایشگاه ساخت سازهای بومی استان های البرزنشین و معرفی اموزشگاه های برتردرزمینه اموزش موسیقی مازندرانی اختصاص دارد.

سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم یکم تا پنجم مردادماه ۹۷ در مازندران برگزار می شود.

فعالان موسیقی بومی در استان های ذکر شده می توانند از طریق پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.lilemfest.ir از نحوه حضور در این رویداد مطلع شوند.

دبیرخانه جشنواره در ساری با شماره تلفن های 01133350703 و 09331121356 و ایمیل   lilemfest2017@gmail.com  آماده پاسخگویی به هنرمندان و متقاضیان حضور در جشنواره است.
هرگونه اطلاع رسانی جشنواره نیز از طریق سایت جشنواره به نشانی www.lilemfest.com انجام می گیرد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ