تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

آلبوم موسیقی «بیاد پیر چنگی» به یاد استاد فقید «علی اصغر بهاری» منتشر شد

0
هم‌آهنگ-آلبوم موسیقی «بیاد پیر چنگی» حاصل همکاری «بهزاد میرلو» و «آرش فرهنگ فر»، به یاد استاد فقید «علی اصغر بهاری» در بازار موسیقی کشور منتشر شد.
«بیاد پیر چنگی» مجموعه ای است مشتمل بر ۲۱ قطعه از آثار زنده یاد «علی اصغر بهاری» که «بهزاد میرلو» و «آرش فرهنگ فر» به بازنوازی این قطعات ارزشمند پرداخته و در قالب اثر تازه ای روانه بازار موسیقی کرده اند، ناگفته نماند که فریبا امامی نیز گرافیست این اثر است.
«بهزاد میرلو» درباره اثر خود در یادداشتی عنوان کرده است: «به نظر اینجانب امروزه در بسیاری زمینه ها حال و روز موسیقی ایرانی چندان خوش نیست و دلایل و مصداق های آن را به راحتی می توان به اثبات رساند، چرا که به یمن وجود ثبت و ضبط موسیقی از تقریبا صد سال پیش تاکنون می توان موسیقی امروز ایران را با گذشته بر کفه نقد قرار داده و مقایسه کرد و با کمال تاسف دید که در بسیاری موارد موسیقی ما چگونه از درون تهی و بی مضمون شده است.
این که موسیقی خالص و معنوی ما چه ویژگی هایی داشته و باید داشه باشد ، پرسشی است که شاید بتوان پاسخ آنرا با مداقه در آثار کسانی چون استاد بهاری یافت.
در آلبوم «بیاد پیرچنگی»، یک خویش نگاری (اتو بیوگرافی) از زنده یاد استاد بهاری آورده شده است که خود گویای بسیاری از نکته ها در باره داستان زندگی این مرد بزرگ است.
این اثر به همراه دوست و هنرمند گرامی آرش فرهنگ فر بر مبنای کتاب «آثاری از استاد بهاری» (تالیف استاد مهدی آذرسینا) به سال ۱۳۸۴ اجرا و ضبط گردید.»
شایان ذکر است که «بهزاد میرلو» نوازنده کمانچه و دارنده تحصیلات آکادمیک موسیقی و آرش فرهنگ فر، فرزند استاد فقید «ناصر فرهنگ فر» است. میرلو در این اثر بسیار به لحن و صدای ساز استاد نزدیک شده است و قطعاتی در مایه های مختلف از وی را اجرا می کند. همراهی تنبک آرش فرهنگ فر نیز به زیبایی قطعات کمک شایانی کرده است. آلبوم «بیاد پیر چنگی» یادآور همنوازی های استاد بهاری و استاد ناصر فرهنگ فر در سالهای دور می باشد. این اثر توسط مؤسسه فرهنگی و هنری «آوای جانان» منتشر شده است.
علاقه مندان برای تهیه آلبوم «بیاد پیر چنگی» به صورت نسخه اصلی میتوانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ