تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

جشنواره فجر محفلی است، امسال مبارک خودشان باشد

0

علی قمصری اعتراض خود به جشنواره فجر را با گذاشتن پستی درفضای اینستاگرامش بیان کرد واز همه موزیسین ها در خواست کرد که در دست چپشان جمله «جشنواره فجر،محفلی است. امسال، مبارک خودشان باشد» را بنویسند.
به گزارش خبرنگار هم‌آهنگ علی قمصری شب گذشته پستی در اعتراض به جشنواره فجر در اینستاگرام خود منتشر کرد مضمون این پست به شرح زیر است: من برای تصمیم گیری به میزان مشارکت اطرافیانم نگاه نمی کنم. چشمانم را می بندم و به وجدانم رجوع می کنم … شاید تنها باشم، شاید هم نباشم.
جشنواره فجر پارسال، از یک نظر بسیار شفاف عمل کرد: به نمایش گذاشتن اشتباهات؛ آوازه این اشتباهات از جامعه موسیقی و رسانه ها فراتر رفت. تا جایی که امروز خیلی از مردم از بعضی این اعمال ناروا آگاهند.
یک محفل چند نفره، صاحب اختیار کامل و برداشت کننده ی مزایای مادی ومعنوی بودند و برای آراستن پوسته فعالیتشان مشارکتی صوری با دیگر هنرمندان از همه جا بی خبر برقرار کردند که تنها با هدف افزایش تعداد نام ها انجام شده بود. همین امر می تواند توجیه کننده وجود بیش از هشتاد داور باشد.
توجیه کننده تفاوت عجیب مبلغ قراردادهای نجومی اعضای محفل با دیگر هنرمندان، یا توجیه کننده فروش بلیت های جشنواره به شکلی نامتعارف … اگر توجیهی گذرا به انعکاس رسانه ها، دایره های بسته ی محفل جشنواره های این دو سال، جلسات نقد، اعتراض شرکت کننده های پارسال وعزل و نصب های افراد در جایگاه های کلیدی موسیقی داشته باشیم، مختصات، کاملا روشن می شود.
حال با تمام این اوصاف شرکت کردن در جشنواره فجر امسال، تشویق مسئولین به بی احترامی و تکرار اشتباهات، تایید بی اعتبار بودن جامعه موسیقی و دادن فرصت دوباره به کسانیکه پاسخی به نقد ها نداده اند نیست؟ جشنواره فجر دقیقا چه دستور عملی دارد که می تواند کاملا با سلیقه تنها چند نفر از اتاق فکر تا روی صحنه در تمامی ارکانش مهندسی شود!
من پارسال شرکت نکردم زیرا مسائل برایم قابل پیش بینی بود و امسال نیز به هرکسی که می خواهد شرکت کند توصیه می کنم که به این موضوع فکر کند:
این بار مسئله اعتبار و آبروی صنف ما است نگذاریم آن را پایمال کنند. ماهستیم که با عملکرد دقیق و احترام به حقوق خود می توانیم مسئولین را به مسئولیت پذیری و جواب گویی تشویق و ملزم کنیم. جشنواره فجر امسال را به دلیل محفلی عمل کردن و جفا کردن تیم برگزاری اش و پاسخ گو نبودن به نقد های روشن هنرمندان، فاقد اعتبار می دانند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ