تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

به دلایل مالی از گروه جهانبخش جدا شدم

0

شاید بیشترین نگاه کسانی که به کنسرت می روند بعد از خواننده به رهبر ارکستر یک گروه باشد اما چیزی که مشخص است این است که امیرحسین اویسی-خواننده، موزیسین و در گروه محمد علیزاده به عنوان رهبر فعالیت می کند. اگر چه او در فیلم «پسران آجری» هم تجربه بازی دارد اما بیش از هر چیز در زمینه موسیقی فعالیت حرفه ای و مستدام دارد.

گفتگوی امیرحسین جوادی و امیرحسین اُویسی را در ادامه بخوانید.

چه خبر؟
خبرهای خوبی گذشت البته منهای واقعه پلاسکو و ایام عزاداری آیت الله رفسنجانی ، رویداد هایی مثل شکستن رکورد جشنواره فجر و ادامه ثبت رکورد کنسرت ها و انتشار آلبوم «گفتم نرو» اتفاقات خوبی بود.

خبر از همکاری شما و محمدعلیزاده در قالب یک آلبوم جدید به گوش می رسد.
درحال تولید یک تراک برای محمد علیزاده هستم که این اولین همکاری من با او در قالب ملودی است. امیدوارم تا اردیبهشت ماه سال ١٣٩۶ آماده و منتشر شود.

پس رکورد شکنی ها به فجر هم رسید؟
بله، بیشترین اجرا ٣سانس بود که ما ۶سانس را ثبت کردیم! البته اجرای فجر ما ٢٧دی بود که به دلیل فوت آقای هاشمی رفسنجانی به اول بهمن ماه موکول شد. از طرفی هم اول بهمن واقعه پلاسکو رخ داد و به طور کلی ، حال و روحیه درستی نداشتیم . حتی دوست داشتیم اجرایمان لغو شود اما چون کنسرت فجر بود و شخصی نبود مجبور شدیم با غمگین ترین شکل ممکن به روی صحنه برویم.

دو سال است که رهبر ارکستر محمد علیزاده هستید اما به تازگی به عنوان رهبر معرفی می شوید ، دلیلش چیست؟
من حدودا پنج سال است که در این گروه فعالیت می کنم و دوسال است که رهبری ارکستر گروه را عهده گرفتم. دلیل اینکه مدتی به عنوان رهبر معرفی نمی شدم ؛ اتفاقاتی بود که در گروهمان رخ داد و من نمی خواستم حرف و حدیثی به وجود آید. به همین دلیل مدتی نامحسوس فعالیت می کردم تا اینکه اخیرا محمد علیزاده به صورت رسمی نقشم را اعلام کرد.
پیش از این در گروه بابک جهانبخش بودید ،چرا از آن گروه جداشدید؟
پیش از این گروه تجربه رهبری ارکستر مازیار فلاحی، گروه سون و بابک جهانبخش را داشته ام.
اما به دلیل مسائل مالی جدا شدم. از یک زمانی به بعد تصمیم گرفتم دستمزد بیشتری بگیرم اما با تصمیم من موافقت نشد و مجبور به ترک آن گروه شدم ، طرف مقابل من بابک نبود و با او مشکلی نداشتم . البته پس از آن رفاقت من با بابک ادامه داشت و حتی باهم در آخرین آلبومش همکاری داشتیم.

پس فعلا در گروه علیزاده ماندگارید؟
بله ماندگارهستم، قرار دادی هم ندارم خیلی دلی و دوستانه درکنارشان فعالیت می کنم خیلی هم راضی ام و امیدوارم از این گروه جدا نشوم و روزهای بهتری در کنار هم داشته باشیم.

برنامه آینده گروه موسیقی محمد علیزاده چیست؟
فعلا درحال جا انداختن تراک های آلبوم «گفتم نرو» هستیم و ادامه برگزاری تور کنسرت های نیمه دوم سال ٩۵ که انشالله به خوبی انجام شوند.

در آلبوم «گفتم نرو»هم همکاری داشتید، در مورد آن قطعه بگویید.
چهارمین تراک آلبوم با نام «خدانگهدار»که ملودی آن را محمد علیزاده خودش ساخت و با تنظیم من منتشر شد. البته ملودی را باهم ساختیم ، یک شب که خانه محمد بودم درحال نواختن پیانو یک دفعه این ملودی به ذهنمان آمد و اینگونه شکل گرفت.

هدفت از فعالیت در موسیقی چیست؟
هدفم خوانندگی است. دوست دارم جدی تر این قضیه را در کنار فعالیت در گروه علیزاده دنبال کنم.

دوست دارید با محمد علیزاده قطعه ای را به صورت مشترک همصدایی کنید؟
بله خیلی دوست دارم اگر خودش افتخار دهد چرا که نه!؟
امکانش هست این اتفاق رخ دهد اما عادلانه نیست. بیشتر دوست دارم دوتا خواننده هم لول باهم به صورت فیت موزیکی را منتشر کنند.

دوست داری چه کسی با محمد علیزاده فیت بدهد؟
خیلی دوست دارم بابک جهانبخش با محمد علیزاده قطعه ای را به صورت مشترک فیت بخوانند و من مراحل تولیدش را عهده دار باشم. همیشه دوست دارم بهترین دوستانم را به هم وصل کنم. البته بابک و محمد باهم صمیمی هستند حتی بابک در کنسرت تهران به عنوان مهمان حضور داشت.
از آهنگ های خودتان چه خبر ؟
درحال تولیدشان هستم. بعضی از آنها نیز آماده اند. یک موزیک ریتمیک دارم و یک غمگین (اسلو) باید برنامه ریزی کنم تا به موقع منتشرشان کنم.

با این برنامه های رکورد شکنی وقت هم می کنید به کارهای خودت برسید؟!
واقعیتش خیلی سخت است و فلعالیت هایم محدود شده است. حتی دیگر سفارش تولید موزیک از کسی نمی گیرم تا بیشتر سرگرم تنظیم ارکستر و موزیک های خودم باشم.

یعنی به کنسرت خودتان هم فکر می کنید؟
باید خدا بخواهد. چرا که نه!؟
موزیک هایتان مجوز دارد؟
بله مشکل مجوز ندارم و جناب آقای بنا زاده لطف کردند و مجوز «یه لطفی کن» را دریافت کردند که از همین جا از ایشان تشکر می کنم. لازم است بگویم که درنهایت تمامی کارهایم بامجوز وزارت ارشاد پخش می شود. دوست دارم از حمیدرضا نصرالهی، سعید عبدالهی، مانی جهانتاب، میثم خلفی و آرتین ولی الهی تشکر کنم.

برنامه آینده اتان چیست؟
درحال جذب اسپانسر برای تولید موزیک ویدیوی «یه لطفی کن» هستم.

*نظرتان را درخصوص افرادی که نام می برم بگویید.

مادر: خیلی مادری هستم، دوستش دارم.

انوشیروان تقوی: مثل برادرم دوستش دارم.

رضا تاجبخش: هنرمند بزرگ و خوش قلب.

زانیار خسروی: شناختی ندارم اما هوشمندانه کارهایش را انتخاب می کند! کارهایش را خودش مینویسد و این خیلی هوشمندانه است.

امیرحسین افتخاری: قرار بود یک پروژه فاخر مربوط به ایران بسازیم اما به دلیل گرفتاری زیادم فرصت نشد باهم همکاری کنیم.

بابک جهانبخش: رفیق ١٠ساله و قدیمی ، دوست دارم همیشه در اوج باشد.

محمد علیزاده: رفیق ماندگارم خواهد شد همانند بابک و دوست دارم همیشه در اوج باشد.

حرف آخر:
با تشکر از «گروه میکروفن» و انوشیروان تقوی.ص=ت
امیدوارم افرادی که به مارکت موسیقی می پیوندند به بالا بردن سطح موسیقی کشور کمک کنند. همدیگر را دوست داشته باشیم و بزرگ فکر کنیم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ