تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

نوازش مارش های نظامی در«عندلیب»

0

رادیو ایران در برنامه تخصصی موسیقی خود به واکاوی تاریخ پیدایش و تحول موسیقی ها و مارشهای نظامی و تاثیر اینگونه از موسیقی در فرهنگ جوامع مختلف می پردازد.

به گزارش هم‌آهنگ از شبکه رادیویی ایران از زمانی که مفهوم ملیت و مرزهای سیاسی جغرافیایی در میان کشور ها به وجود آمد هر جامعه ای برای حفظ اتحاد و قدرت بخشی به مفهوم وطن به دنبال نشانه هایی برای این همگرایی  و تقویت این نشانه ها بوده است .

در مواقع حساس که هر کشوری با تهدیداتی از سوی بیگانگان مواجه بوده نیاز به این همگرایی و وطن دوستی بیشتر احساس میشده است .موسیقی های نظامی یا مارشهای نظامی برای همین منظور به وجود آمده اند و هر ملتی که از این ابزار بهتر و هنرمندانه تر استفاده کرده  در مواقع لزوم از نتایج بهتری نیز برخوردار شده است . در برنامه این هفته عندلیب به بررسی این نوع از موسیقی پرداخته می شود و نمونه های تاثیر گذار  اینگونه موسیقی در طول تاریخ پیدایش و  در سطح جهان نیز تقدیم شنوندگان خواهد شد . و در برنامه های پیش رو این مسیر تا به امروز و تا نگاهی به این نوع از موسیقی در ایران پیش خواهد رفت «عندلیب» ویژه برنامه موسیقی رادیو ایران به تهیه کنندگی و نویسندگی سعید مبشری ،گویندگی داود حیدری و کارشناسی علیرضا امینی پنج شنبه ها ساعت 22 تقدیم شنوندگان رادیو ایران می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ