تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

از بازآفرینی ۴ فصل تا رازآمیزی مخزن الاسرار

0

ارکستر فیلارمونیک تهران در جدیدترین کنسرت خود در روزهای ۳ و ۴ خردادماه در تالار رودکی و تالار وحدت با رهبری آرش گوران به روی صحنه می برد.

در این کنسرت پدرام فریوسفی سولیست ویلن ارکستر است تا اولین نوازنده ایرانی باشد که در مقام سولیست با ارکستر فیلارمونیک تهران همکاری می کند. از سوی دیگر  السیو پیانلى نوازنده ویلنسل ایتالیایی هم در اجرای پیش رو ارکستر را همراهی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی ارکستر فیلارمونیک تهران، در این اجرا دو اثر ۴ موومانه را به روی صحنه خواهد برد.

“۴ فصل” با آهنگسازی”آستور پیاتزولا”ی آرژانتینی که از سوی آهنگساز صاحب نام روس “لئونید دسیاتنیکف” بازآفرینی شده اولین اثری است که ارکستر فیلارمونیک تهران در اجرای پیش رو آن را به روی صحنه می برد.

در بخش دوم کنسرت هم “سمفونی برای ارکستر زهی” با آهنگسازی “فکرت امیرف” آهنگساز اهل کشور آذربایجان اجرا خواهد شد. امیرف این اثر را در یادبود نظامی گنجوی نوشته است.

نکته جالب در مورد رپرتوار کنسرت پیش روی ارکستر فیلارمونیک آنکه هر دوی این آثار برای اولین بار است که در ایران اجرا می شوند. از سوی دیگر بعید به نظر می رسد این آثار بیش از ۱۰ بار در جهان اجرا شده باشند. این نکته بر جذابیت برنامه ارکستر فیلارمونیک تهران در اجرای پیش رو می افزاید. علاقه مندان به موسیقی فولکلور به دلیل وجود تم های آذربایجانی می توانند ارتباط خوبی با این کار برقرار کنند. این اثر همانقدر رازآلود است که آثار نظامی همچون مخزن الاسرار از این عنصر بهره می برند.

ارکستر فیلارمونیک تهران ۳ خرداد ماه ساعت ۲۱ در تالار رودکی به روی صحنه می رود و ۴ خردادماه هم ساعت ۲۱٫۳۰ در تالار وحدت میزبان مخاطبان خود خواهد بود. علاقه مندان به تهیه بلیط این کنسرت می توانند به سایت ایران کنسرت به آدرسwww.iranconcert.com   مراجعه کنند.

ارکستر فیلارمونیک  هر ساله میزبان هنرمندان برجسته بین المللی در سطح جهانى از جمله سولیست ژاپنی پیانو نوریکو اگاوا، سولیست اکراینی ویلن دمیترو تکاچنکو، مایستر ویلنسل ارکستر فیلارمونیک ارمنستان آرمن مسروپیان و لِوُن آراکلیان بوده است.

از آثار اجرا شده توسط ارکستر فیلارمونیک تهران که اجرای نخست این آثار در ایران بوده می توان به آثاری از:گیا کانچلی، ویلیام والتن، تورو تاکمیتسو، دیوید هیس، گیوم لکو، آروپرت، بلا بارتوک، دمیتری شوستاکوویچ، ولادیمیر مارتینوو، رادیون شدرین، هنریک گورسکی، پیتر ایلیچ چایکوفسکی، ولفگانگ آمادئوس موتسارت و… اشاره کرد.

پانیذ فریوسفی(کنسرت مایستر و مدیر اجرایی)، پیمان ابوالحسنی (مدیر داخلی)،مازیار ظهیرالدینى (مایستر ویولا)،تینا جامه گرمى (مایستر ویلن دو)،نگار نوراد (مایستر ویلنسل)،هادى اسماعیلى (مایستر کنترباس)،رائین نورانی،محمد امین عطایی،نوید شبان زاده،برهان همتی،امیر پاشا فاطمى،کیانا آرامش،نگار فرجی، (ویلن یک)،علیرضا چهره قانی،آرین صدرایی،سینا صالحی،زهرا کریمی،آناهیتا عظیمی،آناهیتا اتحاد،خورشید فریوسفی(ویلن دو)، پیمان ابوالحسنى،طناز اسدالهی،نسیم دارا،امیرحسین طائی،کیوان دباغی (ویولا)و علی آقاجانی،غزاله شیرازی، محمدرضا جبار(ویلنسل و کنتر باس) اعضای ارکستر فیلارمونیک تهران در کنسرت پیش رو هستند.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ