تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

آرشید آذرین و تریوی سردار سرمست روی صحنه رفتند

0

شب گذشته یعنی 7 مرداد ماه اولین کنسرت از رویداد شب‌های جز، در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد. این کنسرت با استقبال خوبی از طرف مخاطبان روبه‌رو شد و تمام بلیت‌ها در دو روز اولِ بلیت فروشی به پایان رسید.

سردار سرمست (آهنگساز و نوازنده پیانو) که به نوعی پای ثابت رویداد شب‌های جز است امسال هم به عنوان تریو و با همراهی عمید بنکدار (گیتار باس) و فرهاد لقایی (درامز) روی صحنه رفت. سرمست که از اولین جزمن‌های فعال ایران، پس از انقلاب محسوب می‌شود با رپورتوار جدیدی از جزِ استاندارد آغاز کننده این رویداد بود. بیشتر قطعات این اجرا از ساخته‌های تریوی او بود و نسبت به اجرای سال گذشته فضای آرام‌تری داشت.

اجرای دوم مربوط به «آرشید آذرین» بود که برای اولین بار در ایران روی صحنه می‌رفت. پزشک ایرانی که از نوجوانی در فرانسه زندگی می‌کند و تخصص اصلی‌اش عکس برداری پزشکی است. آذرین از سال‌ها پیش سعی در ترکیب ملودی‌های ایرانی و بعضاً ارمنی با موسیقی جز دارد و از طرفی هم مطالعاتِ دقیقی روی «منطق‌الطیر» اثر عطار نیشابوری انجام داده است که دستمایه‌ی اصلی‌اش در این اجرا بود. آذرین در این اجرا برای اینکه انتقال معنا و مفهوم صورت بگیرد از تمام امکانات استفاده کرد. در قسمت‌هایی از این اجرا «ماکان اشگواری» با آوا و کلام او را همراهی کرد و همچنین «روزبه فدوی» به عنوان درامر به آن‌ها اضافه شد. ترکیبِ سه نفره‌ای که تکنیک و بداهه در آن حرف اول را می‌زد. همچنین در یکی از قطعات «امیر رفعتی» در کنار آذرین آواز ایرانی خواند که اگر چه در مجموعه‌ی سمعی و بصری اجرا نمی‌گنجید اما تکمیل کننده کانسپتی بود که آذرین مد نظر داشت. در قطعه آخر هم که وادی عشق بود «پدرام نیک‌سیرت» به عنوان نوازنده آکاردئون روی صحنه آمد و همراه با ماکان اشگواری این اجرا را خاتمه بخشیدند.

شب‌های جز که برای سومین سال پیاپی به همت «سازباز» و با همراهی شهر کتاب فرشته برگزار می‌شود امشب هم با اجرای هوشیار خیام و گروه امیر دارابی ادامه پیدا می‌کند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ