تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«خاطرات تبرستان» باحضور بزرگان مازندران به تالار وحدت می رود

0

 کنسرت «خاطرات تبرستان » به سرپرستی سید جلال محمدی با حضور استادان بزرگ مازندران 31 تیرماه ساعت 21 در تالار وحدت برگزار می شود.

سید جلال محمدی سرپرست گروه «آوای تبری» در خصوص برگزاری این کنسرت به هم آهنگ گفت: گروه آوای تبری برای نخستین بارقصد برگزاری کنسرتی با حضور 4 تن از بزرگان موسیقی مازندران را دارد، این کنسرت که به نام «خاطرات تبرستان» نام گذاری شده است به همت زهرا همتی مدیر موسسه فروغ فلق واحسان میرضیایی مدیر برنامه های ما برگزار می شود که از آنها نهایت تشکر وقدردانی را دارم.

وی با اشاره به حضور 4 تن از استادان بزرگ موسیقی مازندران در این کنسرت گفت:استاد ابوالحسن خشرو، اکبر رستگار، نورالله علیزاده وسید عباد محمدی از استادان بزرگ مازندران هستند که بعد از 50 سال فعالیت هنری قرار است برای نخستین بار در تالار وحدت اجرا داشته باشند البته برادرم عباس برای بار دوم است که به صحنه تالار وحدت می رود.
سرپرست گروه آوای تبری در ادامه خاطر نشان کرد:ابوالحسن خشرو مظهر موسیقی حماسی در مازندران ، نور الله علیزاده خواننده ترانه ها وآوازهای مازندرانی ، علیرضا رستگار خواننده امروزی موسیقی مازندران و سید عباد محمدی خواننده موسیقی سریال پایتخت از استادان بزرگ نقاط مختلف مازندران هستند که قرار است کنسرت خاطرات تبرستان با صدای آنها اجرا شود.

محمدی ضمن معرفی نوازندگان این کنسرت گفت:از اعضای گروه آوای تبری می توانم سید عباد محمدی (نوازنده ل له وا،سرنا وغرنه) ،سید محمد رضا محمدی (کمانچه)،سبحان الله چوپانی(نوازنده ل له وا)،رضا یوسفیان(نوازنده عود)،محمد ابراهیم نژاد(نوازنده کمانچه باس)،حسن ابراهیم نژاد (نوازنده سنتور)،داریوش هاتف راد (نوازنده دف ودایره)،سید امیر رضا محمدی (نوازنده نقاره)،میثم روحی (نوازنده دهل وهمخوان) را نام ببرم ،بنده هم به عنوان (نوازنده دو تار وسازهای کوبه ای )در این گروه حضور دارم.
این هنرمند در ادامه افزود: این کنسرت در دوبخش اجرا می شود ؛ بخش اول با آواز نورالله علیزاده واکبر رستگارشروع می شود ودر بخش دوم هم ابولحسن خشرو به همراه عباد محمدی آواز می خوانند در این بخش ساز نقاره، سرنا و موسیقی مازندرانی شنیده می شود.
وی در خصوص اهداف برگزاری این کنسرت در تهران گفت:ما تلاش داریم مردم تهران را با استادان بزرگ مازندران آشنا کنیم در حقیقت می خواهیم این کنسرت معرفی برای آنها باشد.
محمدی در خاتمه بیان کرد: در تهران انجمن مازندران فعال است ما ازاین انجمن می خواهیم که حداقل کنسرت بزرگان موسیقی مازندران را حمایت کنند، دوست داریم که بلیت های این کنسرت خریداری شود شاید این تنها کمکی به ما باشد اگرچه ما هرگز دنبال تجارت اقتصادی نبوده ایم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ