تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

بابک شهرکی: در ایران موسیقی فیلم از اهمیت کمی برخوردار است

0
بابک شهرکی گفت: در ایران موسیقی فیلم از کم ترین اهمیت برخوردار است ؛کارگردانان ما ابتدا سریال یا فیلمی را می سازند بعد به موسیقی آن توجه می کنند؛ به همین دلیل، ما در موسیقی فیلم یا سریال، حرفی برای گفتن نداریم ؛شاید به این سبب کارگردانی مثل اصغر فرهادی، اخیراً فیلم های خود را بدون موسیقی کار می کند.

بابک شهرکی نوازنده و آهنگساز گفت: در کشور ما بعد از ساخت فیلم تازه به موسیقی آن توجه می شود این موضوع باعث شده است، سطح موسیقی فیلم ها پایین بیاید ؛ این فاجعه بزرگی ست چون چندین میلیارد پول صرف ساخت فیلم یا سریال می شود، ولی بعد از اتمام بودجه، تازه کارگردان و تهیه کننده به فکر آن می افتند که از کدام آهنگساز برای موسیقی فیلم خود کمک بگیرند، امیدوارم این شرایط و نوع تفکر تولید، در صدا و سیما تغییر کند و سر سامان یابد.

این آهنگساز در ادامه در خصوص فعالیت های نوروزی خود گفت: کارهای نوروزی من در قالب یک سریال تلویزیونی است که قرار است در ایام نوروز پخش شود؛ در چند ترک هم با خوانندگان خوب کشور همکاری داشته ام ، دوست دارم این کارها را برای شب عید منتشر کنم.
وی افزود: با چند خواننده در انتشار آلبوم های جدیدشان همکاری می کنم ؛آلبوم علیرضا فریدون پور از ساخته های خودم است که اشعار آن را علی ربانی فر سروده است؛ اثر بعدی که برای نوروز آماده شده است, به خوانندگى شهریار بلوچستانی ست و آخرین اثر هم با صداى مسعود کهریزی ست که مراحل میکس اثر تمام شده است که به امید خدا روانه بازار خواهد شد.
شهرکی با اشاره به آلبوم بی کلام خود گفت: در سال گذشته دوئت ویولن و گیتار را به همراه فیروز ویسانلو به اتمام رساندیم ؛ برای این اثر بدون کلام ۶ الی ۷ سال تلاش کردیم؛این اثر، تلفیقی از موسیقى فولکلوریک ایران و ساز هاى غربى است که با تنظیم جدید و به روز آماده انتشار شده است. در ضبط این اثر از هیچ ساز غیر آکوستیک استفاده نکردیم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ