تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

مراسم رونمایی از آلبوم «بار دگر» با صدای «آرش قاسمی» عصر روز جمعه 20 مهرماه در ساختمان رایزن به مناسبت روز بزرگداشت حافظ برگزار شد.

آرش قاسمی صحبت های خود را با معرفی آلبوم «بار دگر» آغاز کرد که شامل 8 قطعه با نام های بزم رندان ، بار دگر، کمان کشیده ، تمنا ، قفل زندان ، هنگام که… ، زیبا و درخت دوستی میباشد که در آن از اشعار شعرای معروفی همچون مولانا ، حافظ ، هوشنگ ابتهاج ، وحشی بافقی ، هاتف اصفهانی ، فروغی بسطامی ، نیما یوشیج ، استفاده شده است.
وی اشاره ای به آثار خود داشت و افزود :  آلبوم قبلی من«تیک تاک زندگی» یک آلبوم بی کلام بود و قبل از آن هم آلبوم «خیام و میرزا عبدالله» و «گوهر افشان» که از اشعار مولانا بود منتشر کردیم.

وی همچنین افزود : من همیشه سعی داشتم به شعرای ایران که میراث این سرزمین هستم بپردازم و با تمام سختی هایی در ادامه مسیر وجود دارد بتوانم آثار این بزرگان را زنده نگه دارم. توقع حمایت از هیچ دولت و نهادی ندارم و سعی میکنم آنچه که در حد توانم هست را اجرا کنم.

وی همچنین در مورد فعالیت های خود با گروه میراث و کنسرت افزود : آخرین برنامه ای که ما با گروه میراث داشتیم نوروز امسال در کشور قبرس بود و بعد از ان هنوز نتوانستیم برای کنسرت تصمیم گیری کنیم و شرایط برای برگزاری کنسرت مناسب نیست. در موسیقی ما افرادی هستند که شرایط برایشان مناسب هست و هرشب کنسرت برگزار میکنند و برخی هم هستند که با تمام هنری که دارند خانه نشین هستند.نابودی یک هنرمند زمانی شکل میگیرد که انگیزه ای برای کار کردن نداشته باشد ، هنرمند واقعی باید انگیزه را از اجتماع بگیره.

وی همچنین در مورد فعالیت های آینده خود گفت : در کنار این آلبوم مشغول به کار بر روی یک آلبوم دیگر بنام «شب و نان» هستم که موسیقی آن متفاوت با آن چیزی است که تا امروز کار کرده ام و از اشعار شاعران نعاصر همچون سیمین بهبهانی ، احمد شاملو ، حمید مصدق ، یدا..روحانی و…استفاده کرده ام.

در پایان مراسم آرش قاسمی به همراه میلاد بیات و صبا ذوالفقاری دو قطعه را اجرا کردند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ