تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

اولین جلسات پژوهشی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی «بایاتی» برگزار شد

0

مسئول جلسه پژوهشی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی «بایاتی» حوزه هنری استان آذربایجان شرقی گفت: اولین جلسه از جلسات هفتگی پژوهشی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی با عنوان «بایاتی» با حضور اساتید و کارشناسان هنر عاشیقی در محل فرهنگسرای الغدیر برگزار گردید.

در آذربایجان شرقی، محمد عبادی با اعلام این خبر افزود: در اولین جلسه شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی با عنوان «بایاتی» که بیش از ۵۰ نفر از هنرمندان و علاقمندان ادبیات و موسیقی عاشیقی حضور داشتند، در مورد ساختار شعر «گرایلی» مطالبی بیان گردید و در ادامه عاشیق چنگیز بی ریا به ۸ نوع از آهنگ های عاشیقی که در اسمشان کلمه «گرایلی» وجود دارد اشاره کرد.
او اضافه نمود: در ادامه جلسه فوق عاشیق چنگیز بی ریا از هر کدام یک قطعه کوچکی اجرا نمود و سپس شاعر اسرافیل قربان پور به دکلمه یک شعر «گرایلی» پرداخت در مورد شعر خوانده شده بحث و بررسی گردید.
عبادی اظهار داشت: جلسات هفتگی پژوهشی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی «بایاتی» با هدف نقد و بررسی محتوایی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی، بازخوانی و مکتوب سازی داستان های فولکلور موسیقی عاشیقی و باز آموزی نحوه صحیح و اصولی تلفیق شعر و موسیقی عاشیقلار برگزار می شود.
او خاطر نشان کرد: در پایان این جلسه عاشیق شهباز سلیمانی هنرمند جوان و با استعداد به اجرای آهنگی کم اجرا شده بنام «محرمی» پرداخت.
او در پایان با بیان اینکه این جلسات به همت واحد موسیقی حوزه هنری استان و با همکاری فرهنگسرای الغدیر و انجمن فرهنگی هنری عاشیقلار برگزار می شود، گفت: جلسات هفتگی پژوهشی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی «بایاتی» شنبه های هر هفته راس ساعت 18 در مکان فرهنگسرای الغدیر واقع در تبریز، بلوار ستارخان، خیابان شهید قره باغی برگزار می گردد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ