تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

اعضای بنیاد فرهنگی بایزید بسطامی با «اسین چلبی» دیدار کردند

0

تعدای از اعضای انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود و بنیاد فرهنگی «بایزید بسطامی»، همزمان با گرامیداشت حضرت مولانا با خانم «اسین چلبی» نواده مولانا و رییس بنیاد جهانی مولانا در قونیه دیدار کردند.

هیئت مدیره و تعدادی از اعضای دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود و بنیاد در شرف تأسیس «بایزید بسطامی»، از جمله؛ دکتر مجید پازوکی مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود، فاطمه دیواندری نایب رئیس انجمن ملی دوستداران حافظ، مهندس جواد برنجی عضو هیئت امنای انجمن ملی دوستداران حافظ، دكتر مهران محمدي و خانم دكتر منصوري مؤسسين بنياد فرهنگي «بايزيد بسطامی»، ناهید تیموری تهیه‌کننده سینما و تئاتر، زهرا دیواندری عضو هیئت امنای انجمن ملی دوستداران حافظ و عکاس این سفر معنوی، احمد آرین عضو هیئت امنای انجمن ملی دوستداران حافظ، یاسمین پازوکی بازیگر سینما و تئاتر، هانیه کیان خوانده موسیقی سنتی و ارکستر، تعدادی از اساتید دانشگاه، مولوی‌پژوهان، پزشکان، حافظ‌پژوهان، دانشجویان، هنرمندان، اهالی رسانه، فعالان حوزه فرهنگ و هنر و … همزمان با گرامیداشت زادروز حضرت مولانا در دفتر بنیاد بین‌المللی مولانا در جوار بارگاه حضرت مولانا با خانم «اسین چلبی» Esin Çelebi نواده بیست و دوم مولانا و رییس بنیاد جهانی مولانا و همچنین آقای عبدالستار معاون وزیر فرهنگ و هنر کشور ترکیه، در شهر قونیه در کشور ترکیه دیدار کردند.

در ابتدای این نشست آقای عبدالستار معاون وزیر فرهنگ و هنر کشور ترکیه گفت: به خانه خودتان خوش آمدید، امیدوارم این‌گونه روابط فرهنگی بین نهادهای مردمی کشورهای ترکیه و ایران مداومت و تکرار داشته باشد و از این سفرتان بهره‌های لازم را ببرید و بتوانید از اماکن توریستی شهر قونیه بازدید کنید.
در ادامه این نشست نیز، خانم «اسین چلبی» نواده بیست و دوم مولانا و رییس بنیاد جهانی مولانا گفت: من خیلی خوشحالم که دوباره دوستان عزیز ایرانی خود را دیدم، خیلی از شما را می‌شناسم؛ چون چهره شما برایم آشناست؛ چون تعدادی از شما را در همايش میراث جهانی شاهرود، بسطام، خرقان دیده‌ام، خوشحالم که در اینجا هستید. موقعی‌که من در کشور شما بودم انگار در کشور خودم بود؛ احساس خیلی نزدیک و صمیمانه‌ای داشتم، قطعاً فکر می‌کنم که شما هم همین احساس را دارید و انگار که در کشور خودتان هستید.

وی همچنین گفت: وقتی‌که در ایران بودم، احساس خیلی خوبی در کنار شما داشتم و این نزدیکی احساس، باعث شده است که بنیاد فرهنگی مولانا را جهانی کنیم که هر کسی و به هر طریقی به مولانا نزدیک است در اینجا احساس خیلی خوبی داشته باشد. از همه تشکر می‌کنم که از شاهرود و تهران با اتوبوس به زیارت حضرت مولانا در قونیه آمده‌اید.
در بخش دیگری از این دیدار، دکتر مجید پازوکی مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود گفت: خیلی خوشحالم که ما را پذیرفتید، در خرداد ماه که در همايش میراث جهانی شاهرود، بسطام، خرقان شرکت کردید؛ واقعاً وجود شما برای ما خیلی مبارک بود، روحیه و انگیزه خیلی خوبی به ما دادید، این راه طولانی را آمدید. با خودتان مولانا را برای ما آوردید و باعث شد که این جمع شکل بگیرد، البته دوستان ما در ایرن تعدادشان خیلی بیشتر از اینهاست و بنا به هر دلیلی نتوانستند که در این سفر ما را همراهی کنند.

وی همچنین گفت: ما بعد از سفر شما، بنیاد فرهنگی «بایزید بسطامی» را تشکیل دادیم که در کنار بنیاد جهانی مولانا در کنار هم، فارغ از همه مسائل نژادی و دیگر مسائلی که شاید بین ما اختلاف ایجاد کند؛ شخصیت‌های برجسته‌ای همچون؛ شیخ «ابوالحسن خرقانی»، «بایزید بسطامی» و حضرت مولانا که ما به آنها افتخار می‌کنیم و از آنها تأییر می‌گیریم؛ پیام صلح و مهربانی را برای این جهان به ارمغان آورده‌اند. و همانطور که فرمودید ما همه یکی هستیم، در یک جهت، برای یک آرمان مقدس تلاش می‌کنیم که یک دنیایی پر از مهربانی و صلح و صفا داشته باشیم و به این صورت، بتوانیم درواقع دنباله‌رو مولانا و بزرگان عرفانی اسلامی خود باشیم.
مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود در پایان سخنانش تأکید کرد: امیدوارم این روابط فرهنگی و ارتباطات بین‌المللی ادامه پیدا کند و شاهد رفت و آمدهای بیشتری باشیم و بتوانیم در کنار همدیگر، برنامه‌های متنوعی را اجرا کنیم. از طرف خودم و دوستانم از شما تشکر می‌کنم؛ بابت همه زحماتی که در این مدت، برای نشر اندیشه حضرت مولانا در سراسر جهان انجام می‌دهید.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ