تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

یاوری سبز

sareiran

تلفن : ۰۲۱۸۸۸۶۰۹۶۸

آدرس : تهران، خیابان مفتح جنوبی، کوچه مبینی، شماره ۴، واحد ۱۱

وب‌سایت : www.yavarisabz.com

شماره حساب : ۰۱۰۲۲۶۲۲۰۱۰۰۱ سیبا، ملی به نام موسسه خیریه یاوری سبز

موسسه خیریه یاوری سبز نهادی مستقل است که به هیچ ارگان و سازمانی از قبیل کمیته امداد یا اداره بهزیستی وابسته نیست و تمامی درآمد آن حاصل یاری نیکوکارانی چون شماست. فعالیت موسسه بر دو محور متمرکز است:
الف: آموزش
در بخش آموزش ما در دو زمینه درسی و غیر درسی، فعالیت داریم. در بخش درسی از اساتید مجرب در رشته های مختلف شامل ریاضی و املاء مقطع دبستان، ریاضی، عربی، زبان انگلیسی، شیمی و فیزیک در مقطع دبیرستان استفاده می نماییم.
در بخش غیر درسی، سعی در درک استعداد فرزندان در زمینه های مختلف و هدایت و ارتقاء آنان داریم. به عنوان مثال هم اکنون ۹ نفر از فرزندان در آموزشگاه موسیقی در شهریار مشغول آموزش اند. حدود ۲۵ نفر در رشته طراحی و نقاشی و ۲۵ نفر در زمینه نمایشنامه، و حدود ۳۰ نفر در زمینه سرود مشغول آموزش اند که در جشن ها و مراسم، این فرزندان با خلاقیت و توانایی بسیار ایفای وظیفه می نمایند.
ب: اشتغال
در بخش اشتغال هم موسسه توجه زیاد به ایجاد اشتغال در میان مادران و حتی فرزندان در اوقات فراغت دارد. ما سعی می کنیم با آموزش آنان، شرایطی ایجاد کنیم که بتوانند عهده دار امور خود و خانواده شده و خرجی و درآمد مناسب کسب کنند. آموزش خیاطی، دستبند بافی و بافت کمربند، قلاب بافی، تکه دوزی، تهیه شال و مانتو از جمله مواردی است که موسسه در زمینه اشتغال فعالیت عمده دارد. آنچه برای ما اهمیت بسیار دارد خودباوری انسان های نیازمند است. آنان با انجام کار مناسب هویت یافته سعی می کنند با تلاش و تکاپو، تامین کننده هزینه های خویش باشند و ما نیز با آموزش و تهیه چرخ خیاطی و ابزار مناسب آنان را یاوری کنیم.
از دیگر فعالیت های موسسه در زمینه آموزش برگزاری کلاس مهارت های زندگی برای مادران باسواد و بیسواد بطور جداگانه و برای فرزندان در مقاطع مختلف تحصیلی است. آنچه آنان در این کلاس ها می آموزند خودباوری و توجه به درون خویشتن است. آنها باور می کنند که به جای دراز کردن دست نیاز به سوی دیگران به خود بیاندیشند و برای کسب روزی حلال خود شخصا تلاش کنند و آنچه در زمینه آموزش نیز لازم است با یاری ما کسب کنند و در این راه احساس فقر و نیاز واحساس تنگدستی و ناتوانی را از خود دور کنند. وظیفه ما به عنوان موسسه خیریه تنها دادن پول و ارزاق به خانواده ها نیست بلکه ما با استعدادیابی و درک توانایی های افراد خانواده سعی می کنیم با آموزش و تهیه امکانات لازم از قبیل چرخ خیاطی و غیره راهی باز کنیم تا آنها خود تامین کننده معاش خویش باشند.

کانال تلگرام هم‌آهنگ