تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

موسیقی فیلم «اژدها وارد می شود» تا پاییز منتشر می شود

0

کریسف رضاعی آهنگساز و موسیقی دان ایرانی که تاکنون هشت جایزه جهانی و داخلی برای بهترین موسیقی فیلم یا نمایش را دریافت کرده است و در سال 1395هم جایزه ی سیمرغ بلورین سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را برای موسیقی فیلم نگار از آن خود کرده است در گفت وگوی کوتاهی با هم‌آهنگ ضمن تشریح فعالیت های خود درباره ساخت قطعه ای برای بزرگداشت «پرویزتناولی» و همچنین موسیقی فیلم هایی تازه ای که در دست دارد توضیحاتی ارائه کرد.

در ابتدا می خواهم درباره تازه ترین کارتان که ساخت موسیقی قطعه ای از کنسرت «پرویز تناولی» است توضیح دهید:

آماده کردن موسیقی کنسرت بزرگداشت «پرویزتناولی» تازه ترین کاری بود که پیش رو داشتم، این کار از لحاظ زمانی برای من ترسناک بود چون مشغله های زیادی داشتم و باید به همه آنها می رسیدم.در حقیقت موسیقی این کار بین 15 تا 20 دقیقه بود که من باید 16 الی 17 دقیقه کار را می ساختم .در بخش اول کار به تنهایی درون هنرمند پرداختم، چون جرقه خلق کردن برای من همیشه جای سوال بود برای همین به آفرینش آن توجه کردم. این قطعه کاری بسیار آرام همراه با بازی ساز عود است که به 4 عنصر آب ، آتش، هوا و زمین اشاره دارد؛ این عنصرها برای هنرمندان تجسمی و من آهنگساز خیلی مهم است.

این قطعه چه ویژگی برجسته ای دارد؟
در این قطعه سکوت زیاد است که آهسته آهسته پر می شود و اتفاقات صوتی رخ می دهد این ایده هیچ ،سکوت و کمال را دارد در بخشی هم به ایده تنهایی هنرمند هم پرداختم ، در مملکت ما بیشتر از کشورهای دیگر این موضوع وجود دارد؛ بخش دوم هم برمی گردد به موضوع شیر های تناولی ضمن اینکه این هنرمند هم خودش شیر است یعنی اشاره به جرات او برای اراده کارهایش دارد.

به جز این کار می خواهم کمی هم از دیگر فعالیت های خود بگویید؟

در حال حاضر درگیر موسیقی فیلم انیمیشن «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر هستم که البته سال هاست که این پروژه شروع شده است . این کار بر اساس یک برداشت آزاد بر روی شاهنامه فردوسی است که دو سال اخیر در بخش ویژه فستیوال های کَن،بازار آن و در فستیوال بزرگ «انسی» جزء 4 کاندیدای پروژه در حال ساخت، منتخب شد.
این کاربا 2 ساعت فیلم حدود 80 درصد موسیقی را شامل می شود که بخش سمفونیک آن به نوع فیلم و قسمت حماسی آن می پردازد. دوست دارم این فیلم باعث معرفی برخی از نغمه های کهن و دینی کشورمان شود این پروژه تمام وقتم را گرفته است به خاطر همین کارهایی که می خواستم انتشار دهم عقب افتاد است ، یکی ازاین کارها موسیقی فیلم «اژدها وارد می شود» است که امیدوارم تا پاییز منتشر شود.
پروژه های مختلفی دارم که خیلی دوست دارم منتشر کنم از جمله این پروژه ها می توانم به فیلم «چهل سالگی» و همچنین مجموعه موسیقی فیلم ها که یک ماه پیش در فرهنگسرای نیاوران برای ارکستر کوچک اجرا شد ضبط فیلم هم شده است اشاره کنم اماهنوز فرصت نکرده ام که با خیال راحت بشنوم و ببینم چه کاری انجام داده ام .

شما از جمله موزیسین هایی هستید که جایزه های مختلفی را کسب کرده اید از کاندیدا شدن خود بگویید؟
تمام این جایزه ها که وجود دارد لزوما نشانه کیفیت نیست یعنی می تواند در جریان خاص شغل یک هنرمند باشد ولی به هر حال همیشه قابل تقدیر و خیلی هم لذت بخش است امیدوارم کاندیدا شدن برای کارهای دیگرم هم اتفاق افتد. قطعا داشتن سیمرغی که سال گذشته دریافت کردم و جایزه ای که در سال های دیگر گرفتم خیلی کمک کرده است که به من پیشنهادات بیشتری شود البته کارم سخت تر شده است چون همه کارها را نمی توانم قبول کنم و برخی اوقات از نظر زمانی و کیفی مجبورم دست به انتخاب بزنم که این هم خیلی سخت است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ