تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کنسرت «مرغ سحر » برگزار می شود/انتشار صوتی نخستین تحلیل ردیف مهم ترین رخ داد موسیقی است

0

هم آهنگ- سارا صادقی : کنسرت پویا سرایی ۳ مرداد ماه  در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

پویا سرایی آهنگساز با اعلام خبر برگزای کنسرت خود به هم آهنگ گفت :۳ مرداد ماه با گروه “مرغ سحر” در فرهنگسرای نیاوران کنسرتی خواهیم داشت ؛به خوانندگی “غفار زاد” که از ردیف دانان وخوانندگان حرفه ای کشور است.

وی افزود: در این کنسرت کوآرتت زهی وپیانو ،تار وپرکاشن که من آهنگسازی آن ها را بر عهده داشته ام ، اجرا خواهد شد.

در حال حاضر مشغول تمرین با گروه هستیم ، قرار است “امیر حسنی نیا” متخلص به ثما که   تنها سماگر ایرانی است در این کنسرت با گروهش حضور داشته باشد.”امیر حسنی نیا در حال حاضر مشغول تمرین برای  کنسرت های “شهرام پور ناظری” و”گروه شمش” است .

این آهنگساز درباره این کنسرت توضیح داد : این کنسرت  ترکیبی از ویالون ،فلوت وسنتور است که بعد از محرم و صفر در برج میلاد اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت های اخیر خود گفت: در حال انجام  تنظیم برای چند آهنگ جدید هستم . که بزودی این آهنگ ها منتشر می شود،اخیرا  کاری ارائه شد  با صدای حسام الدین سراج، که بازخورد خوبی در عرصه موسیقی داشت ،کار “شمس ضحی” را هم با ارکستر ذهی در دو هفته گذشته منتشر کردیم.

سرایی درخصوص تحلیل ردیف موسیقی که به صورت صوتی منتشر کرده است خاطر نشان کرد:گفتارهایی در تحلیل ردیف موسیقی آماده دارم که فصل سوم و چهارم از آن منتشر شده است  و این گفتارها به صورت صوتی درباره ردیف میرزا عبدالله است، به دلیل آنکه ما در زمینه ردیف هیچ تحلیل صوتی یا تصویری نداریم؛  می توان گفت این اتفاق رخ داد مهمی در تاریخ موسیقی است

وی  افزود:به تازگی داریوش طلایی کتابی در خصوص  تحلیل ردیف موسیقی منتشر کرد ؛ بخشی از این کتاب درباره تجزیه وتحلیل ردیف است . اما تاکنون به صورت صوتی تحلیل ردیف موسیقی نداشته ایم ، این تحلیل صوتی منبع خوبی برای دست اندرکانی است که در این زمینه به دنبال منبع هستند .

این آهنگساز در پایان درباره برگزاری کنسرت های خود گفت: در حال حاضر مشغول برنامه ریزی ورایزنی برای برگزاری کنسرت های خارج از کشور هستیم  که هنوز قطعی نشده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ