تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«کیخسرو پورناظری» و «همایون شجریان» کنسرت رایگان می دهند

0

در حالی که بحث برگزاری کنسرت های رایگان در ایران همچنان داغ است؛ «کیخسرو پورناظری» و «همایون شجریان» با همراهی «تهمورس پورناظری» و «سهراب پورناظری» سوم مهرماه در فستیوال موسیقی «صوفیه» در قونیه به اجرای کنسرت رایگان خواهند پرداخت.

این فستیوال هر ساله توسط خانواده ی چلبی (نوادگان مولانا) و وزارت فرهنگ ترکیه برای بزرگداشت مقام مولانا انجام می شود و بنا به سنت فستیوال، ورود برای همه آزاد خواهد بود و هیچ گونه فروش بلیتی در آن انجام نمی شود.

این برنامه نخستین اجرای «همایون شجریان» ـ خواننده موسیقی سنتی ـ با همراهی گروه تنبور شمس است و قرار است آثاری جدید از ساخته های کیخسرو پورناظری در این فستیوال اجرا شود .

جشنواره موسیقی عرفانی «صوفیه» با حضور هنرمندانی از کشورهای مختلف جهان هر ساله روی صحنه می رود . دیگر هنرمندان گروه شمس در این برنامه «حسین رضایی نیا»، «آزاد میرزاپور»، «آیین مشکاتیان»، «کاوه گرایلی»، «کیمیا جمشید»، «دنیا کمالی» و «سپهر رامین» نوازندگی تنبور و سازهای کوبه ای را بر عهده دارند .

گروه موسیقی «شمس» از سالِ ۱۳۵۹ به سرپرستی «کیخسرو پورناظری» فعالیت های خود را شروع کرده و تاکنون آثاری چون صدای سخن عشق، مطرب مهتاب رو، حیرانی، پنهان چو دل، افسانه تنبور و بر سماع تنبور را منتشر کرده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ