تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

پیام عزیزی: موسيقی عرفانی در ادوار تاريخ جايگاه ويژه خود را حفظ كرده است

0

«پیام عزیزی» با گروه هشتاد نفره دف نوازان «فروزان» و «هوران» به سرپرستی سیاوش عبدی و بهروز قهاری در تالار اندیشه حوزه هنری در تهران کنسرت بزرگ عرفانی برگزار می‌کند.

«پیام عزیزی» خواننده موسیقی عرفانی در مورد جدیدترین کنسرت خود با گروه هشتاد نفره دف نوازان «فروزان» و «هوران» گفت: این کنسرت با گروه هشتاد نفره دف نوازان «فروزان» و «هوران» به سرپرستی سیاوش عبدی و بهروز قهاری در ساعت 21 روز 19 مردادماه جاری در تالار اندیشه حوزه هنری در تهران کنسرت بزرگ عرفانی برگزار می‌شود و در آن قطعات و آهنگهای عرفانی از جمله؛ «الله مدد»، «يا رسول الله یا شاهي مدينه»، «از دست عشق»، «يا رسول الله نظری فرما»، «كوچه محبت»، «مسلمانان»، «يار می گويد الله»، «باده جبار» و آهنگهای كوردی شاد همچون؛ «مه‌گری مه‌گری»، «كابوكی» و … را اجرا می‌کنیم.

وی در مورد اجرای آهنگهای موسیقی عرفانی در جدیدترین کنسرت خود در تهران گفت: موسيقی عرفانی كه ريشه موسيقی ايرانی است؛ در خانواده ما قدمتی ٣٠٠ ساله دارد. موسيقی عرفانی به دليل اينكه از دل عارفان و عاشقان ناب خداوند عزيز و حضرت رسول اكرم صل الله عليه وسلم، بر می آيد لاجرم بردل می نشيند و هميشه در ادوار تاريخ جايگاه ويژه و مستقل خودش را در موسيقی حفظ كرده است.

این خواننده موسيقی عرفانی کشور در ادامه افزود: دست از طلب ندارم تا كام من بر آيد/ يا تن رسد به جانان يا جان زتن بر آيد. تا جان در تن دارم به عشق خدا و حضرت رسول الله صل الله عليه وسلم مي‌خوانم؛ چون اعتقاد و باور من و همه عارفان حقيقت بر اين است كه بالاترين و مقدس‌ترين و با صفاترين عشق، عشق به خدا و رسول خدا صل الله عليه وسلم است.

كنسرتی که از تاریخ هزار ساله‌ موسیقی و میراث اسلامی تجلیل می‌کند

عزیزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: من در جدیدترین كنسرتم تلاش کردم با دعوت به توازن و تعادل، دعوت به اعتدال و راه میانه، دعوت به حقیقت وحدت آفرین پاسخی به رشد خشونت و افراط‌گرایی در دنیایمان بدهم. با این حال در این کنسرت، دیدار دوباره‌ای با موسیقی کسانی داشته باشم که قبل از ما در این راه میانه به سمت مرکز حرکت کرده‌اند. من معتقدم که بسیاری از مشکلات فعلی ما عمیقا مرتبط با یک نوع قطع ارتباط فرهنگی با گذشته و فراموشی میراث فرهنگی، هنری و معنوی ماست.

«پیام عزیزی» خواننده آلبوم‌های «بارگاه»، «با قدسیان» ، «لبیک»، «پیام عاشقان» و «ملکا» در پایان تأکید کرد: این کنسرت به عنوان تجلیل بیش از 1000 سال سنت موسیقی اسلامی و دعوت به بهره‌گیری از این میراث ارزشمند فراهم شده است؛ امیدوارم که به عنوان یادآوری از سنت باشکوه و تمدن بزرگی که وارث آن هستیم عمل کنیم و دعا می‌کنم که تمام شنوندگان و علاقمندان به موسیقی با هر زمینه‌ای راهی به سوی منزلگاه، راهی به سوی آرامش و راهی به سوی صلح در این موسیقی پر برکت پیدا کند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ