تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کارگاههای آموزشی «دف نوازان جمَ» برگزار می شود

0

23 تیرماه کارگاه آموزشی «دف نوازان جَم » با حضور اساتید کردستان در سالن سرنا برگزار می شود.

رضا دربندی سرپرست گروه «دف نوازان جَم » درباره این کارگاه آموزشی گفت: قرار است جمعه 23 تیرماه کارگاهی را با حضور استاد «سید علا یاسینی» و«خلیفه منصور مردای» برگزار کنیم ، با توجه به آنکه 10 روز بیشتر تا شروع این کلاس ها باقی نمانده است همه بلیت ها را مردم خریداری کرده اند برای همین شاید این کارگاه دوباره تمدید شود.

وی با اشاره به محوریت برگزاری این کارگاه ها توضیح داد: این کارگاه با محوریت آموزش ریتم ها ،نغمه های آیینی و نواحی کردستان برگزار می شود .گروه دف نوازان جم با پایبندی به این اصالت در نظر دارد با برگزاری این کلاس ها و دعوت از اساتید برجسته کردستان علاقه مندان را با نحوه چگونگی اجرای این مراسم ها آشنا کند. گروه جَم در حال تحقق پیوند عمیق بین دف نوازان کردستان و علاقه مندان موسیقی در پایتخت است.

 

سرپرست گروه «دف نوازان جَم» یاد آور شد: ما اصالتا ساز دف را متعلق به کردستان می دانیم چون در برهه ای از تاریخ دف برای حفظ حیات خود به کوه های کردستان پناه برده است و عمر خود را مدیون کردستان ، خانقاه ها و مراسم های آیینی و اساتید آن خطه می داند.ساز دف قبل از انقلاب توسط اساتید بزرگی چون بیژن کامکار ، عندلیبی ها و خلیفه میرزا آغه غوثی و اساتید دیگر به موسیقی ملی بازگشت .

وی خاطر نشان کرد: در ساز دف ناگفته های بسیاری وجود دارد خصوصا در محوریت وسبک های موسیقی آیینی ، منظور از آیینی تکایا ، خانقاه و گردهمایی هایی است که در آن ذکر نام رسول الله وائمه اطهار با صدای دف اجین شده است و با مقام ها ونغمه ها یی جاری می شود این موضوع باعث شده که دف همیشه اصالت خود را در آن خطه حفظ کند .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ