تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کنسرت «آنیا لخنر و فرانسوا کوتوریه»در تهران

0

کنسرت« آنیا لخنر و فرانسوا کوتوریه»۲۶ و ۲۷ آذر ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار هم‌آهنگ در این کنسرت دونوازی ویلنسل آنیا لخنر (آلمان) و پیانو فرانسوا کوتوریه (فرانسه) با اجرای آثاری از گورجیف، کومیتاس، مومپو، براهم، کوتوریه همراه خواهد بود.
پیوستگی عمیقی که بین قریحه موسیقایی آنیا لخنر (ویلنسل نواز شهیر آلمانی) و فرانسوا کوتوریه (آهنگساز صاحب سبک و پیانیست فرانسوی) شکل گرفته است، به همکاری مستمر آنها در قالب کوارتت تارکوفسکی بازمیگردد و در پروژه جدید دونوازی های کلاسیک، به اوج خود می رسد.
نزدیک به دو سال آنیا لخنر و کوتوریه با همکاری هم اجراهایی داشتند و دونوازی های آنها در قالب آلبوم “Moderato Cantabile” توسط شرکت ECM نیز منتشر شد.
لخنر و کوتوریه، آثاری از هنرمندان بزرگ اما کمتر شنیده شده ای چون گئورگ گورجیف (یونان)، فدریکو مومپو (اسپانیا)، کومیتاس وارتابد (ارمنستان) و انور براهم (تونس) و البته ساخته های خود فرانسوا کوتوریه را برای اجرا انتخاب کرده اند؛ که با تنظیم های مجدد، افزوده شدن چاشنی بداهه نوازی و البته وام گیری از مکتب امپرسیونیسم همراه است.
در اجرای پیش رو، آثار این آهنگسازان برای نخستین بار در ایران بصورت زنده اجرا خواهد شد و بی شک به وسعت دامنه شنیداری موسیقی دوستان خواهد افزود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ