تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

گلایه های ایمان جعفری پویان از رضا یزدانی و بهنام صفوی

0

ایمان جعفری پویان نوازنده نامی کشور سابقه همکاری با ارکسترهای مختلفی چون ارکستر سمفونیک فرهنگسرای بهمن، ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک رادیو و تلویزیون را داشته‌ است.
همچنین آثار بسیاری از او در زمینۀ موسیقی کودک و موسیقی مناسبتی در آرشیو صدا و سیما یافت می‌شود. او گلایه های خود در رابطه با رضا یزدانی و بهنام صفوی را مطرح کرد و از انتشار آلبوم جدید خود خبر داد. به این بهانه با او به گفت و گو پرداخته ایم که در ادامه می خوانید.
جعفری پویان از راه اندازی سایت خود خبر داد و گفت: کارهای مربوط به راه اندازی این سایت تقریبا رو به اتمام است و در حال حاضر در مرحله دریافت نماد الکترونیک هستم. قرار است آثار خود را در این سایت در معرض نمایش بگذارم. این سایت چیزی شبیه سایت فرامرز لاچینی می شود ولی خصوصی تر، همچنین در آن آموزش آنلاین خواهم داشت.
وی در رابطه با انتشار آخرین آلبوم خود خاطر نشان کرد: آخرین آلبوم من که به تازگی هم منتشر شده است «سونامی عشق» نام دارد. البته با تاخیر منتشر شد زیرا قرار بود اردیبهشت ماه این اتفاق بیافتد که متاسفانه نشد. در زمان انتشار آلبوم پوشش خبری مناسبی برای آن صورت نگرفت و مراسم رونمایی هم برای آن گرفته نشد. در شهرکتابهای سطح شهر شاید ۱۰۰ الی ۱۵۰ نسخه از آن موجود باشد.
این هنرمند افزود: حدود دو سال و نیم گذشته یکی از قطعات فراموش شده را که شهرداد روحانی با پیانو نواخته بود و ما فکر می کردیم از ساخته های استاد واروژان آکواندیان است، من دوباره خواندم و به صورت دمو در اینترنت منتشر کردم. نزدیک به یک میلیون نفر از این آهنگ دیدن کردند. به این صورت من تشویق به خواندن شدم. پس از این جریان بسیاری از دوستان از صدای من تعریف کردند و مرا تشویق به خواندن کردند.
جعفری پویان در ادامه گفت: من تعدادی آهنگ برای برخی خوانندگان ضبط کرده ام که این دوستان به گوش ما رسانده اند که آهنگ های من زیبا نیستند و تمایل دارند با شخص دیگری کار کنند و ظاهرا به خاطر رودربایستی با من کار کرده اند. اما مهم نیست، مال بد بیخ ریش صاحب خود، خودم بر روی آن آهنگ ها خواندم و به این صورت آلبوم «سونامی عشق» با ترانه هایی از سیامک حاتم، جواد شریف پور، علی پرمهر و بابک صحرایی خلق شد. تمامی نوازندگان این آلبوم از هنرمندان توانمند و بزرگ موسیقی پاپ وکلاسیک کشور هستند.
وی افزود: این آلبوم که حال و هوای متفاوتی نسبت به سایر آثار موجود در بازار موسیقی پاپ کشورمان دارد، دارای ۱۰ قطعه به نام های «برگهای پاییزی»، «سنگ صبور»، «تنهایی»، «نگرانم»، «برگرد خونه»، «بخشیدمت»، «دلم تنگه»، «درگیر من نشو»، «این ترانه» و «تنهایی (تکنوازی)» است.
جعفری پویان خاطر نشان کرد: برای این آلبوم تبلیغات مناسبی صورت نگرفت و هیچکس اقدام به پخش آن نکرد که این نکته بسیار عجیب است. متاسفانه این روزها از حضور قدیمی ترهای موسیقی کمتر بهره گرفته می شود. البته این موضوع چندان اهمیت ندارد چون به هر حال افراد جدیدتری پا به این عرصه می گذارند و ما هم که کار و فعالیت مربوط به خودمان را داریم. این روزها سطح بسیاری از کنسرت ها با نوازندگان معمولی که برخی از خواننده ها از آنها استفاده می کنند نزول یافته است. متاسفانه برخی از نوازندگان ما به قدری ضعیف هستند که حتی نت خوانی را هم بلد نیستند.
وی افزود: چند روز پیش علت عدم همکاری بهنام صفوی با من را برای یکی از دوستان توضیح دادم و او گفت بهنام ناراحت بود و می گفت در دوره همکاری با ایمان جعفری وقتی او را روی سن صدا می کردیم با تاخیر می آمد. من هم در پاسخ گفتم بهنام حتی چند دقیقه برای ایمان جعفری صبر نکرد. حالا باید چند سال صبر کند تا شاگردان من آموزش ببینند، سپس بیایند و برایش بنوازند. جالب است که او چند سال صبر می کند ولی چند دقیقه نه! به هر حال بهنام صفوی دوست مان است و این موضوعات اهمیت چندانی ندارد و تنها گلایه های کوچکی است. یا رضا یزدانی که به راحتی و بدون اینکه یک خداحافظی ساده دوستانه کند مرا کنار گذاشت.
او در ادامه افزود: از آقای یزدانی پرسیدم که با وجود همکاری چند ساله ای که با هم داشتیم چرا برای کنسرتهای خود ، من را خبر نمی کند. او در پاسخ گفت کار با شما سخت است چون شما در سفرها یک اتاق جداگانه در هتل نیاز دارید و از طرفی سر تمرینات ما نمی آیید. لازم به یادآوری است که ایمان جعفری در یک جلسه کار سه ماه تمرین شما را انجام می دهد. من استودیو موزیشن و بداهه نواز هستم و سی سال نوازنده ارکستر سمفونیک بوده ام و تمریناتم را انجام داده ام اگر کسی توانست در این باره منطقی بیاورد من جوابش را خواهم داد.
این هنرمند موسیقی در رابطه با اثر جدید خود گفت: قطعه ای جدید با نام «سبز، قرمز و آبی» ساخته ام. قسمت سبز و قرمز را علی جعفری پویان نواخته است و قسمت آبی را هم خودم نواخته ام. این قطعه را برای محیط زیست و گرمایش زمین ساخته و به جشنواره موسیقی سبز ارسال کرده ام. این اثر بی کلام است. منوچهر بیگلری هم به من وعده داده است که در تعطیلات نوروز ورژن دیگری از این قطعه را با ترومپت بنوازد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ