تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

قضاوت صحیح هنرمندان بر عهده مردم است

0

ایمان پناهی معتقد است که هر گونه موسیقی مخاطبان خاص خود را دارد و در این باره تفاوتی بین آنها وجود ندارد. برای مثال موسیقی فولکلور بختیاری به عنوان موسیقی سنتی در خون ما ایرانی ها جاری بوده و نشان دهنده تمدن و قدمت ما است. موسیقی پاپ هم به همین صورت طرفداران خاص خود را دارد.
اگر بخواهید مسیری برای فعالیت های آینده خود تعیین کنید ترجیح می دهید به موسیقی سنتی بپردازید یا موسیقی پاپ؟
من از گذشته تاکنون هر دو سبک موسیقی پاپ و سنتی را در کنار هم کار کرده ام. اما نمی توان آینده را پیش بینی کرد باید دید خواسته مردم چیست. این مردم هستند که هنرمندان خود را انتخاب می کنند. من هر دو گونه موسیقی را دوست دارم و برای هر دو به یک اندازه وقت می گذارم.
فکر می کنید در حوزه موسیقی پاپ موفق تر هستید یا موسیقی سنتی؟
واقعیت این است که من به هر دو گونه موسیقیایی علاقه مند هستم و به صورت قدرتمند در آنها فعالیت می کنم. در موسیقی محلی با بهترین ها کار کرده ام، افرادی همچون آقای توفیقی به عنوان بهترین آهنگساز ، استاد کریم قربانی، پیام تنو، کاوه معتمدیان دهکردی و… به عنوان بهترین نوازنده ها، در موسیقی پاپ هم سعی کرده ام از حضور بهترین های این عرصه بهره ببرم، افرادی همچون علی عبدالمالکی از بهترین خوانندگان و تنظیم کنندگان کشور و میلاد ترابی که از تنظیم کنندگان خوب کشورمان است. وی در ۸۰ درصد از کارهای آقای محمد علیزاده به عنوان تنظیم کننده و آهنگساز حضور داشته است. من در هر دو زمینه سعی کرده ام که خروجی کارهایم با کیفیت و مطلوب باشد. در رابطه با موفقیت من در زمینه موسیقی پاپ یا سنتی، مردم باید نظر دهند و تشخیص آنها اهمیت دارد. باید اشاره کنم که قرار بود در اسفند ماه یک تک آهنگ کار پاپ منتشر کنم که این کار به سال آینده موکول شد.
این تک آهنگ برای سال آینده آماده انتشار است یا هنوز در مراحل ضبط آن هستید؟
این تک آهنگ با عنوان «فکر لعنتی»آماده است. شعر آن را را نرگس جعفری گفته و آهنگ و تنظیم آن برعهده علی عبدالمالکی بوده است. فکر لعنتی در سال ۹۶ منتشر خواهد شد. این روزها در تلاش هستم تا کارهای مربوط به آلبومم را هم شروع کنم. در حال حاضر در حال انتخاب شعرها هستیم. بیشتر تنظیمات کار را علی عبدالمالکی عزیز انجام خواهد داد.
برای برگزاری کنسرت در آینده ای نزدیک برنامه ای دارید؟
برگزاری کنسرت و تمرین در این راستا به زمان زیادی نیاز دارد. از طرفی محل زندگی برخی از دوستان نوازنده گروه در شهرهای دیگر بوده و رفت و آمد مدام برای شان سخت است و از آنجایی که من علاقه دارم در برگزاری کنسرت هم از حضور همان دوستانی که در گروه می نواختند بهره ببرم، بنابراین کارم کمی سخت می شود. البته استقبال مردم شهر بروجن از آلبوم ما خیلی خوب بوده است و اگر استقبال به همین صورت باشد به احتمال خیلی زیاد در سال آینده کنسرتی خواهم داشت. به هر حال این مردم هستند که به عنوان حامی هنرمندان به آنها برای آینده کاری شان انگیزه می دهند. آنها باید در مورد کارهای ما نظر دهند. من در آلبومم سعی کرده ام که همه این جوانب را در نظر بگیرم و در آن به بحث برادری و بزرگان ایل بختیاری، مهر مادری و… اشاره کرده ام.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ