تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

ای ایران با حضور خواننده های پاپ

0

تهیه کننده برنامه «ای ایران» گفت: این جشنواره موسیقایی فقط به سرودهایی می‌پردازد که با محوریت ایران ساخته شده‌اند ولی به عنوان مثال آثار مربوط به دفاع مقدس در آن جایی ندارند.

«مقداد مؤمن‌نژاد» تهیه کننده برنامه «ای ایران» در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: طرح اولیه این برنامه که در شبکه یک مصوب شد بر این ساختار بود که موسیقی‌های انقلابی، محلی(نوای ایران زمین)، سنتی(ایرانی) و پاپ در 4 گروه باهم رقابت کنند. رقابت به صورتی که هر موسیقی با هم گروهی خودش رقابت می‌کند و برای مثال موسیقی سنتی با پاپ رقابت نمی‌کند؛ زیرا از لحاظ ساختاری هیچکدام به هم نزدیک نیستند و موسیقی دهه شصت ما با دهه نود فرق می کند.
وی افزود: مخاطبین می توانند چهار رای بدهند یعنی در هر یک از این چهار گروه به یک اثر رای بدهند.
مومن نژاد در رابطه با نحوه انتخاب اولیه آثار گفت:همه این آثار توسط مرکز موسیقی صداوسیما به ما تحویل شده است،به همین دلیل نام برنامه ما،جشنواره تلویزیونی انتخاب بهترین اثر موسیقی ملی است و مردم فقط بر اساس صدا رای نمی دهند بلکه بر اساس کل اثر رای می دهند و همه ویژگی یک موسیقی را در نظر می گیرند.
تهیه کننده برنامه «ای ایران»عنوان کرد: آثاری که مرکز موسیقی به ما داده است آثاری است که صرفا برای ایران خوانده شده است.برای مثال ما نزدیک 1500 اثر در حوزه دفاع مقدس داریم ولی در این جشنواره شرکت داده نشدند زیرا ملاک اثرهایی است که در رابطه با ایران باشد همانند اثر معمای شاه سالار عقیلی.
وی مطرح کرد:محدودیتی که داشتیم این بود که 50 یوزر پیامکی بیشتر نداشتیم و ظرفیت سیستم پیامکی بیش از این نمی شد.به همین دلیل با هماهنگی مرکز موسیقی 50 اثر را برگزیدیم و لیست ها بر اساس حروف الفبا تنظیم شده است.
مؤمن‌نژاد گفت: از هر گروه هم اکنون هفت اثر برگزیده شده‌اند. این هفت اثر مجددا با هم رقابت می‌کنند و از هفت اثر، سه اثر در هر گروه برگزیده می‌شوند که از دید ما این سه اثر برگزیده در هرگروه، برنده‌اند ولی مجددا از بین 3 اثر نهایی در هرگروه یک اثر انتخاب می شود.
وی در رابطه با دلیل انتخاب امیر حسین مدرس جهت اجرای این برنامه گفت: ایشان بازیگری،خوانندگی و اجرا را در کارنامه خود دارد و موسیقی را می شناسند و مهمانان هم به وی شناخت کامل دارند. ضمن اینکه آقای مدرس در حال اجرای برنامه ساعت 25 می باشد که برنامه تخصصی موسیقی نیز هست.
جنگ شبانگاهی «ای ایران» به تهیه کنندگی مقداد مومن نژاد، از چهارشنبه 11 بهمن ماه بعد از سریال شبانگاهی و حوالی ساعت 23 روی آنتن رفته است.این برنامه هر شب تا 21 بهمن به طور زنده به مدت 90 دقیقه پخش می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ