تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

فراخوان ارکستر آکادمیک پایتخت در سالگرد تاسیسش

0

ارکستر آکادمیک پایتخت جهت گسترده کردن ترکیب نوازندگان خود، در اولین سالگرد تاسیسش فراخوانی جهت جذب نوازندگان جدید منتشر کرده است.

 

ارکستر آکادمیک پایتخت شهریورماه سال گذشته با الگوبرداری از رویکرد آموزشی «ال سیستما» زیر نظر آکادمی موسیقی پنج خط با ۶۰ عضو رسمی آغاز به کار کرد.این ارکستر طی آموزش به اعضا و فعالیت منظم و بى وقفه یکساله، تیرماه امسال در تالار فرهنگسراى انديشه کنسرتی را با اجراى آثارى استاندارد از رپرتوار موسيقى كلاسيك و موسيقى ايرانى برگزار کرد و هم اکنون همزمان با اولین سالگرد تاسیسش به منظور گسترده تر شدن ، فراخوانی را جهت جذب نوازندگان جدید منتشر کرده است.

شهرام توکلی رهبر اين اركستر و مدیر آکادمی موسیقی «پنج خط» با اعلام این خبر گفت:از سال گذشته با اعلام فراخوان ،ارکستر آکادمیک پایتخت در قالب یک ارکستر سمفونیک در دو رده سنى  7 تا 15 سال و 15 سال به بالا تشکیل و با حضور هنرمندان شاخص موسیقی به عنوان تيم مربيان، آموزش نوازندگان ارکستر  آغاز و در نهایت اولین کنسرت این ارکستر تیرماه امسال  برگزار شد.

وی ادامه داد:امسال همزمان با اولین سال تاسیس ارکستر تصمیم گرفتیم به منظور گسترده تر کردن آن فراخوان دیگری را جهت جذب نوازندگان سازهای زهی،بادی چوبی و بادی برنجی منتشر کنیم بر این اساس علاقمندان جهت آموزش و حضور در ارکستر آکادمیک پایتخت می توانند تا 5شهریورماه جهت ثبت نام اقدام کنند.

این آهنگساز و مدرس دانشگاه با بیان اینکه رویکرد این ارکستر آموزشی است، بیان داشت: برای ورود و جذب اعضای جدید همانند سال گذشته سخت گیری خاصی اعمال نخواهد شد و آزمون اركستر صرفا جهت تعيين سطح نوازندگان بوده و بعد از ورود به ارکستر زیر نظر اساتید موسیقی آموزشهای لازم را خواهند دید.

توکلی در خاتمه خاطر نشان کرد: با توجه به اهداف ارکستر آکادمیک پایتخت و برنامه ریزیهای صورت گرفته با جذب نوازندگان جدید، دومین کنسرت ارکستر تا پایان سال در تهران برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است علاقمندان جهت ثبت نام  در ارکستر آکادمیک پایتخت می توانند تا 5 شهریورماه با شماره تلفن های آکادمى موسیقی پنج خط (٨٨٠٣٣٨٥٢ – ٨٨٦٢٨٧٠١)تماس حاصل نمایند.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ