تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

سه تار کلیدی ترین بخش موسیقی «زیر پای مادر» است

0

فرزین قره گزلو ، آهنگساز مطرح موسیقی پاپ که پیشتر با آهنگسازی فیلم‌هایی چون «رئيس» و«محاكمه در خيابان» به كارگردانى مسعود كيميايى و همچنين فيلم «زن ، مرد ، زندگى»، «زنده بگور» و «يونس» او را می شناسیم ؛ این روزها در حال ساخت موسیقی سریال «زیر پای مادر» است؛ این هنرمند در خصوص جزییات ساخت موسیقی این سریال و پروژه های دیگر خود سخن گفت.

فرزین قره گزلو از موسیقی سریال «زیر پای مادر» گفت: کماکان هنوز مشغول ساخت موسیقی بخش های پایانی سریال «زیر پای مادر» هستم ، تلاش می کنم سریال را از لحاظ مفهومی به چند بخش تقسیم کنم ؛ هر فصل از این سریال موسیقی خود را دارد ؛ سکانس های عاشقانه های خلیل کبابی هم موسیقی خاصی دارد با توجه به خط داستان تقسیم بندی هایی انجام داده ام.

وی افزود: موسیقی برخی از فیلم ها روی یک خط حرکت می کنند ولی در این سریال سعی کردم در هر بخش چیز تازه ای برای ارایه داشته باشم . فعلا در حال اتمام موسیقی 10 قسمت پایانی هستم. دراین بخش ها ساز تار حضور پر رنگ ترى دارد. فعلا بر روی ملودی هایی که تار نواخته شده کار می کنم که موسیقی تازه ای داشته باشیم و با تکرار مواجه نشویم.

این آهنگساز در ادامه خاطر نشان کرد: در موسیقی این سریال ساز سه تار نقش محوری دارد به همین خاطر از بهزاد رواقی نوازنده آن تشکر می کنم و همچنین از برنا غياث خواننده تصنيف امام رضا كه زحمات بسيارى در جهت خلق اين اثر كشيدند نهایت قدر دانی را دارم.
وی افزود: موسیقی این کار با همکاری نوازندگانی چون علی جعفری پویان(ویولن)، آرش صمیمی (فلوت) و (باس فلوت) و ( نى)، نعيم ملاجعفرى (کمانچه)، محمد دارایی (هارمونیکا) ساخته شده است.

وی درباره نشست خبرى سریال «زیر پای مادر» و حواشی پیش آمده برای بهناز جعفرى گفت: چه خوب می شود بجاى شكار لحظاتى كه بتوانيم در آن كسى را زير سوال ببريم به اين همه وجوه مثبت و توانايى بپردازيم و از نواقص هم آسان بگذريم ، بهنازجعفرى و خبرنگاران عزيزمان براى هنر اين مرز و بوم زحمات زيادى كشيده اند.
قره گزلودر خاتمه با اشاره به دیگر پروژه های خود گفت: غیراز این پروژه دو کار هم با سیاوش اسعدی دارم؛ «سال تحویل» و فیلم «خونگاه» برای جشنواره از جمله این کارها هستند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ