تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

سومین فستیوال موسیقی معاصر برگزار می شود

0

نشست خبری سومین فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران با حضور نوید گوهری؛ مدیر هنری و احسان تارخ؛ مدیر اجرایی و آیدین صمیمی مفخم؛ مشاور هنری در کتابخانه موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

احسان تارخ؛ مدیر اجرایی فستیوال موسیقی دراین نشست گفت: این فستیوال یک رویداد فرهنگی و هنری خصوصی است که با مشارکت نهادهای مختلف فرهنگی و هنری برگزار می‌شود که به برخورد آهنگسازان با جریان‌های مختلف موسیقی معاصر می پردازد و معرفی بیشتر آثار آن‌ها با توجه به حضور بین‌المللی هنرمندان ایران در رویدادهای خارجی ازجمله اهداف برگزاری است.
در سومین دوره از این فستیوال 108 گروه شرکت کردند که از میان آن‌ها 27 گروه که شامل 133هنرمندمباشد به مرحله نهایی راه یافتند و هنرمندانی از از کشورهای آلمان، بلژیک، لهستان، جمهوری چک، ایتالیا و… در جشنواره حضور دارند. دانشگاه علمی کاربردی واحد 46 نیز  یکی از حامیان جشنواره است.
تارخ در ادامه افزود: تالار حافظ، تالار رودکی، برج آزادی، کارگاه دانشگاه علمی کاربردی میزبان اجراها و برنامه‌های این فستیوال هستند، سعی کردیم که فستیوال در حد استانداردهای بین‌المللی و در قالب یک رویداد مرجع برگزار شود. مخاطبان با تماشای آثار جشنواره می‌توانند با ۸1 رویکرد متفاوت موسیقی مواجه شوند.
نوید گوهری؛ مدیر هنری این فستیوال در ادامه نشست گفت: برای افتتاحیه مراسمی با حضور یک هنرمند آلمانی برگزار می شود و ضمن آنکه در این فستیوال پروژه‌ای با عنوان “الواح پولادین” طراحی کردیم که بر اساس ساختار صوتی مبتنی بر اندیشه‌های عبدالقادر مراغه ای است و سیف الله شکری طراح آن است. در سومین دوره این فستیوال سعی داریم تا به بررسی اهمیت مخاطب و نقش آن در خلق آثار هنری، اهمیت و نقش عناصر بصری در اجراهای موسیقی و همچنین تداخل مرزهای هنری در آثار معاصر را کشف و بررسی نماییم.
آیدین صمیمی مفخم؛ نوازنده و مشاور این فستیوال هم گفت: برنامه کاری ما طبق روال گذشته پیش می‌رود با این تفاوت که امسال آهنگسازان زن حضور بیشتری در جشنواره دارند.
سومین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران  30 فروردین تا هفتم اردیبهشت سال جاری با حضور هنرمندان ایران و شش کشور در موزه هنرهای معاصر تهران، تالار رودکی، برج آزادی و کارگاه دکور سالن حافظ برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ