تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کولی ها پای کوبان به تالار وحدت رسیدند

1

 

شامگاه گذشته ۲۳ مرداد  ماه کنسرت گروه موسیقی محلی اسپانیا «کولی‌ها» با حضور Paul Reyes خواننده مطرح گروه جیپسی کینگ و گروه ۸ نفره برای نخستین بار در ایران (تالار وحدت)  برگزار ‌شد.

در ابتدای این کنسرت  تصاویری از تبلیغات سامانه فروش اکسیر نوین و طرح پرداز پخش شد.سپس نماینده  شرکت پرشیا فیلم واکسیر نوین به روی صحنه آمد و طی سخنانی گفت: با دوندگی های بسیار به همت محمد رضا خان زاده مدیر مسئول مؤسس اکسیر نوین بالاخره توانستیم این کنسرت را به ایران بیاوریم .وظیفه خود می دانم از ارکان فرهنگی «وزارت فرهنگ وارشاد ، دفتر موسیقی » و کسانی که کمک کردند تا این برنامه برگزار شود تشکر وقدر دانی کنم .

در این لحظه گروه ۸ نفره کولی ها به روی صحنه آمدند و به زبان اسپانیایی به حضار خوش آمد گفتند ؛ ۴ نوازنده اصلی گروه با گیتارهایی در دست روبه روی حضار ایستادند؛ در این هنگام Paul Reyes خواننده گروه با چنان هیجان وصف ناپذیری شروع به خواندن کرد ،گروه هم با گیتارهای خود او را همراهی کردند. در حالی اولین آهنگ این گروه اجرا شد که نوازندگان با شور خاصی مردم را تشویق به دست زدن می کردند.

کولی ها با هنر نمایی چهارمین آهنگ خود را اجرا کردند  وبا چنان هیجانی سیم های گیتار را می نواختند ، گویی در صدد هستند پیامی را به جهانیان اعلام کنند. در این هنگام دو نوازنده روبه روی هم ایستادند و با خواندن وگیتار زدن یکدیگررا مخاطب قرار دادند،حضار پیاپی این گروه را تشویق می کردند .

سرپرست گروه Paul Reyes با چنان شوری فریاد می زد که انگار قصد دارد خدایان را خطاب قرار دهد و به آنها بگوید کولی ها متولد شده اند. در این هنگام یکی از نوازندگان در حین هم خوانی دستهای خود را بالا آورد و حضار را تشویق به دست زدن کرد. آهنگ آنقدر به اوج خود رسیدکه  یکی از حضار جیغ زد وتوجه همگان مخصوصا نوازندگان گروه را به خود جلب کرد.

در این کنسرت  آثار ماندگار جیپسی کینگ چون« امامی یو ، کولی ها و دیگر باز نخواهم گشت » اجرا شد وا ین آهنگ ها با استقبال بی نظیر حضار روبه رو شد.

در بخش دیگری از این کنسرت نوازندگان آهنگ کولی ها را اجرا کردند و در این قطعه نوازندگان  با نشان دادن دست و آواز  یکدیگر را خطاب قرار دادند .گیتار و آواز و نغمه های کولی ها آنقدر مسحور کننده بود که همه را مست خود کرده بود  .

در اجرای قطعه کولی ها گروه با در دست داشتن گیتار های خود به جلو صحنه آمدند ،در این هنگام سه نفر از اعضای گروه به حالت نشسته و یک نفر هم ایستاده گیتار زدند؛ سیم های گیتار با چنان شدتی حرکت می کرد ، گویی قرار بود به زودی پاره شود ؛ ناگهان سرپرست گروه Paul Reyes که در انتهای صحنه بود ، گیتار خود را کنار گذاشت  و با حرکات موزون شروع به رقص و پایکوبی کرد و توجه حضار را به خود جلب کرد .سپس یکی از نوازندگان روبروى صحنه  ایستاد وگفت <<اُلی>> از حضار هم خواست این کلمه اسپانیایی  را تکرار کنند مردم هم با شور وهیجان یک صدا اُلی  را فریاد زدند. بعد همه نوازندگان مجددا با در دست داشتن گیتارهای خود روی صحنه حرکات موزون انجام دادند. در این هنگام یکی از نوازندگان بالکن را نگاه کرد و با اشاره دست از حضاری که در بالکن حضور داشتند خواست تشویق کنند .به این ترتیب اولین کنسرت کولی ها در ایران به پایان رسید.

حاشیه های کنسرت:

همه حضار گوشی های خود را در دست داشتند و با بلند کردن دست راست خود یک صدا فریاد می زدند و گروه کولی ها را همراهی می کردند.

احمد ایراندوست بازیگر نقش غول برره هم در این کنسرت حضور داشت ؛زمانی که اجرای کولی ها تمام شد با تک تک نوازندگان گروه دست داد.

کنسرت گروه کولی ها قرار بود با گروه ۹ نفره بر گزار شود ولی ، گروه ۸ نفر بود  .

در فضای باز تالار وحدت مردم با گروه عکس های سلفی  گرفتند.

این کنسرت به همت شرکت اکسیر نوین و پرشیا فیلم برگزار شد.

عکس تصویر شاخص از امیر فرزانه

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. بنده ی خدا در

    دومین شب زندگی ام بود که در آسمان سیر میکردم. کاشکی برنامه هایی اینچنین تکرار شوند و تنها اکتفا به برنامه های یکنواخت و غم انگیز با ملودی ها و متن اهنگهای دل گیر نشود.
    جالبه که آن به ظاهر آهنگهای پاپ در ایران آنقدر غم انگیز هستند که یا شعر آهنگ و یا طرز خواندن خواننده آدم رو از رفتن به چنین برنامه های به اسم پاپ دل زده میکنه.
    ایرانی جماعت انرژی میخواهد. شادی میخواهد. فراغت میخواهد. امید به زندگی و زنده بودن میخواهد. کاش بتوانیم تا حدی به این آمال برسیم…….

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ