تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

خواهران گلچین با گروهی تازه به روی صحنه می آیند

0
فرزام شکاری با انتقاد از زمان برگزاری کنسرت بانوان گفت: سال ها پیش قرار بود مرجانه گلچین با مدرس کنسرتی داشته باشد تا دم اجرا هم رفته بودند؛ اما با توجه به مشکلاتی که وجود داشت و کارهای سینمایی نتوانستند این کار را ادامه دهند.

فرزام شکاری مدیر هماهنگی کنسرت نوای گلچین در گفت وگو با خبرنگار هم‌آهنگ در خصوص برگزاری این کنسرت گفت: همکاری من با گروه نوای گلچین به زمانی بر می گردد که مرجانه گلچین هم مانند سایر هنرمندان به تالار وحدت می آمد و کنسرت ها را می دید؛ در این رفت و آمد ها باب صحبت برگزاری کنسرت نوای گلچین باز شد. چون در تالار وحدت کنسرت های سنتی برگزار می کردم قرار شد برای گروه نوای گلچین هم کنسرتی برگزارکنیم.

مدیر هماهنگی کنسرت نوای گلچین در ادامه خاطر نشان کرد: دو سال پیش هم صحبت هایی در خصوص برگزاری کنسرت و برنامه ریزی شد بعد از این جریانات ما گروه بانوانی تشکیل دادیم، پیش از عید برنامه ریزی کردیم؛ قرار بود قبل از محرم و صفر اجرا داشته باشیم ولی چون فرصت نداشتیم این اتفاق نیافتاد؛ انشالله بعد از تعطیلات بتوانیم اجرای خوبی داشته باشیم.

شکاری در پاسخ به این سوال که گروه در این مدت چقدر تمرین داشته است گفت: تمرینات را با گروه جدید از اوایل تابستان شروع کردیم؛ قبلا با گروه دیگری کار می کردیم که نیمه های راه متوقف شد، تا زمانیکه ارکستر جدید آمد. اکثر نوازندگان ما در کنسرت های بانوان فعالیت داشته اند؛ دو تا از آنها در گروه خنیاگران مهر بودند، خانم ایوبی هم عضو گروه آوای صحرا هستند و دو نوازنده با کامکارها و علیرضا قربانی کار می کنند.
وی افزود: چون نوازندگان حرفه ای داشتیم توانستیم کار را به خوبی پیش ببریم، خواننده های گروه هم جدا گانه تمرین کرده بودند به این ترتیب هماهنگی گروه بیشتر از دوالی سه ماه زمان نبرد.
شکاری با بیان اینکه انتقاداتی وجود دارد که چرا بازیگران خواننده شده اند توضیح داد؟ خواهران گلچین هر دو در هنرستان موسیقی درس خوانده اند؛ منیژه گلچین خواهر بزرگتر استاد آواز هست و ساز تخصصیش سنتور است و مرجانه گلچین هم قبل از آنکه بازیگر شود رشته تخصصیش موسیقی بود و فارغ تحصیل هنرستان موسیقی است و تار می زند. هر دو از برادر زاده های نادر گلچین هستند.

زمانی که با مسئولان تالار وحدت در خصوص اجرای کنسرت ها صحبت کردم گفتند از این به بعد کنسرت بانوان راس ساعت۲ برگزار می شود، اگر برنامه تئاتری نباشد زمان برگزاری اجرا را عقب تر می اندازند.

وی افزود: فلسفه ساعت کنسرت بانوان در ظهر این است که بانوانی که برای دیدن اجرا می آیند در هنگام بازگشت با تاریکی مواجه نشوند، نمی دانم این فلسفه درستی است یا نه! چون وسط هفته است خیلی ها نمی توانند در کنسرت حضور پیدا کنند، زمان نامناسبی را به این کنسرت اختصاص داده اند.

مدیر برنامه گروه نوای گلچین با اشاره به مجوز کنسرت نوای گلچین خاطر نشان کرد:برای گرفتن مجوز خیلی ها با ما همکاری کردند؛ تنها مشکلی که با آن مواجه بودیم زمان برگزاری کنسرت در وسط هفته بود، چون نزدیک جشنواره موسیقی هستیم؛ زمان خوبی به برگزاری این کنسرت اختصاص داده نشده است.

شکاری در خاتمه گفت: چون تالار وحدت زمان ندارد مجبوریم کنسرت را زودتر برگزار کنیم اگر در اختیار من بود که روز آن را تعیین کنم یک ماه دیگر اجرا می گذاشتم. بعد از این اجرا کنسرتی نداریم؛ قطعا بعد از عید اجرایی خواهیم داشت.

لازم به ذکر است که کنسرت نوای گلچین به خوانندگی منیژه گلچین و مرجانه گلچین ۱۵ و ۱۶ آذر ساعت ۱۴ در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ