تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

گروه «سای» فستیوال ژاپن را به تالار وحدت آورد

0

در ششمین روز از سی و دومین جشنواره موسیقی فجر گروه کوبه ای ژاپن ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

در ابتدای این کنسرت گروه «سای» متشکل از سه نوازنده به روی صحنه آمدند و با کوبش طبل های ژاپنی نخستین اجرای خود را آغاز کردند، این گروه با به تن داشتن لباس سنتی کشور خود و با اجرای حرکات نمایشی تماشاگران ایرانی را به وجد آوردند.

بعد از اجرای نخستین قطعه یکی از نوازندگان خطاب به حضار گفت:ما از ژاپن آمده ایم ،نام گروه ما «سای» است ؛در اجرای یک ساعته امروز از سازهای سنتی کشورمان استفاده می کنیم. نخستین قطعه با طبل ژاپنی آغاز شد که صدای قدرتمند آن را شنیدید ،قطعه بعدی ملایم وشادتر است که برایتان اجرا می کنیم .

وی افزود: می خواهم همگی با من همکاری کنید و زمانیکه موسیقی نواخته می شود شادی کنید ،امیدوارم از این اجرا لذت ببرید وبا تشویق کردن حضار را وادار به همراهی کرد. در این هنگام یکی از نوازندگان با ادای کلمات ژاپنی ونواختن فلوت فضای شادی را به وجود آورد. صدای سحر آمیز فلوت با ترکیب طبل در سالن طنین انداخته بود .

در ادامه این کنسرت یکی از نوازندگان به تکنوازی فلوت پرداخت سپس دو نوازنده دیگر با در داشتن طبل های ژاپنی در سمت چپ وراست او را همراهی کردند بعد از این اجرا رهبر گروه به روی صحنه آمد وگفت: قطعه بعدی که اجرا می شود، قطعه محلی  ومتعلق به یک محله سنتی قدیمی در ژاپن است. قطعاتی که از این پس نواخته می شود از ساخته های گروه است . در این قطعه که می شنوید از سازی به نام «چاپا» که مانند سنج ایرانی است استفاده می شود. با شنیدن این قطعه حس فستیوال های ژاپن به شما دست می دهد،ممنون از شما لذت ببرید.

بعد از این سخنان  نوازندگان با سازهایی چون طبل ،فلوت وچاپا به روی صحنه آمدند وبا اجرای حرکات نمایشی موسیقی سنتی ژاپن را برای تماشاگران به معرض دید گذاشتند تماشاگران ایرانی  به وجد آمدند وبا تشویق های پی در پی هیجان خود را نشان دادند.

در بخش دیگری از این کنسرت نوازندگان با تعویض لباس خود به روی صحنه آمدند وبا کوبش طبل های ژاپنی ونمایش حرکات طنز جمعیت را شگفت زده کردند .

بعد از این اجرا رهبر گروه کوبه ای ژاپن به معرفی اعضای گروه پرداخت وگفت:  زمان برای ما خیلی زود گذشت.اعضای گروه شامل نوازنده قهار طبل و نوازنده فلوت «هایومارا» است. از تشریف فرمایی شما برای کنسرت امروز سپاس گذارهستم. آخرین قطعه یک قطعه قدرتی و مردانه است که در آن هر کسی یک طبل می نوازد.

بعد از این سخنان نوازندگان به ترتیب برطبل های خود کوبیدند به طوریکه صدای آن در فضای سالن پیچیده بود.

در ادامه این کنسرت رهبر گروه کوبه ای در حالی که تلاش می کرد چند کلمه فارسی صحبت کند گفت : مرسی سلام. ما گروه کوبه ای ژاپن هستیم. سپس مترجم روی سن آمد و حرف های او را ترجمه کرد.

رهبر گروه کوبه ای ژاپن در خاتمه به زبان فارسی بریده بریده گفت «خیلی ممنونم آقا و خانم! لطفا لذت ببرید.» و مورد تشویق حضار قرار گرفت.

پس از آخرین اجرا تماشاگران با تشویق های پی در پی خواستار اجرای مجدد این گروه شدند ؛ آنها یک بار دیگر به روی صحنه آمدند و یک قطعه خارج از برنامه اجرا کردند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ