تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

برنامه‌های بین‌المللی گروه «شهرزاد» آغاز شد

0

برنامه‌‌های بین‌المللی آنسامبل «شهرزاد» با حضور نوازندگانی چون تینا جامه‌گرمی، نگار نوراد، یگانه حسینی‌نیا و نیلوفر سهی در حالی آغاز شده است که این گروه ۳۰ نوامبر (نهم آذرماه) همراه با «مژگان شجریان» در گوتنبرگ به اجرای برنامه خواهند پرداخت؛ پس از آن اول دسامبر (دهم آذرماه) در استکهلم در بخش اول کنسرت «لینا شمامیان» خواننده‌ی سوری – ارمنی به اجرای برنامه می‌پردازند.

«شمامیان» در این کنسرت، موسیقی کلاسیک عربی را اجرا می‌کند. او یکی از بلندآوازه‌‌ترین خوانندگانِ امروز جهان عرب است که علاوه بر موسیقی کلاسیک، در موسیقی جاز، موسیقی ارمنی و شرقی و تلفیقی نیز می‌خواند. آنسامبل شهرزاد، بعد از آن یازدهم همین ماه بار دیگر همراه با «مژگان شجریان» در استکهلم به اجرای برنامه می‌پردازند.

در این پروژه، مژگان شجریان و گروه شهرزاد به اجرای آثار ماندگاری از آهنگسازان ایرانی چون تهمورس پورناظری، شهرداد روحانی، هوشیار خیام و … خواهند پرداخت. این کنسرت، اولین همکاری این هنرمندان با یکدیگر است. موسیقی و شعرِ «زن» با تکیه بر مهارت موسیقی‌دانان زن ایرانی بارزترین ویژگی این پروژه است. از یک سو، «مژگان شجریان» به عنوان خواننده‌ای که سابقه‌ی هم‌خوانی با استاد «محمدرضا شجریان» را دارد و از سوی دیگر «شهرزاد» که در این سال‌ها با بسیاری از نوازندگان و آهنگ‌سازان بین‌المللی همکاری کرده است، قرار است نماینده‌ی هنر و فرهنگ موسیقی ایرانی باشند.

«مژگان شجریان» فرزند استاد آواز ایران «محمدرضا شجریان» است. او فارغ‌التحصیل موسیقی ایرانی در مقطع لیسانس است و علاوه بر موسیقی در زمینه‌ی نقاشی نیز فعالیت دارد. این خواننده برای نخستین بار است که با گروه «شهرزاد» روی صحنه می‌رود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ