تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«هفت شهر عشق» در آلمان اجرا می شود

0

پیمان خازنی آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی پروژه «هفت شهر عشق» را با نگاهی به هویت اقلیم های بزرگ فرهنگی ایران به صحنه می برد.

پیمان خازنی با اشاره به اینکه حضور آهنگسازان و نوازندگان ایرانی روی صحنه های بین‌المللی می تواند اتفاق خوبی باشد، گفت: البته اثر ارایه شده باید دارای استاندارها و رویکردهای متناسب با موسیقی ایرانی رو به تعالی و رشد باشد، نه اینکه ایده ها و نگاه های نخ نما را برای بارها اجرا کرد.

وی افزود: من بر این باورم تاریخ مصرف اجرای مرغ سحرها به پایان رسیده و به نظرم وقت آن است تا تجربه های جدید جای تکرار مکرات را در اجراهای صحنه ای بگیرد. صحنه های داخلی که موسیقیدانان جوان بار تولید موسیقی اش را برعهده دارند شاهد ایده هایی ناب است که نگاهی رو به جلوتر از اجراهای موسیقی ایرانی در سطح بین الملل دارد.

این آهنگساز که سال گذشته در ایتالیا با محوریت نگارگری و موسیقی دستگاهی اجرا داشت درباره‌ اجراهای خارج از کشور اظهار کرد: در این سال ها در اجراهای خارج از ایران بی مسئولیت عمل شده است. موسیقیدان های ما یا به اجرای آثار نخ نما شده پرداخته اند یا با اهرم بداهه نوازی صحنه را فقط به پایان رسانده اند به همین سبب در اجرای پیش رو تلاش می کنیم بین رشته ای حرکت کنیم تا با ایجاد مفاهیم جدید بتوانم رفتاری متفاوت را روی صحنه رقم بزنیم.

وی درباره جزییات برنامه پیش رو توضیح داد: در این برنامه که با همکاری «انجمن ایده پردازان صبا» روی صحنه خواهد رفت در ابتدا آستیاژ ضیائی محقق وفعال حوزه‌ شهر درباره‌ هویت و فرهنگ در خراسان، شیراز، اصفهان، آذربایجان، تهران، یزد و گیلان سخنرانی کرده و در ادامه من با همراهی کامیار نعمت‌اللهی نوازنده‌ تار و دانشجوی مقطع دکترای اتنوموزیکولوژی دانشگاه کلن در آلمان هفت قطعه متناسب با مفهوم هویت و شهر در ایران را اجرا می کنیم.

پیمان خازنی سال ۹۵ به عنوان هنرمند ایرانی به جشن نوروز یونسکو دعوت و به اجرای آثارش پرداخت. از خازنی تا کنون آثاری مانند «شوخی»، «پریچهره»، «به یاد من باش»، «کجاست خانه باد»، «همهمه‌ کاشی ها» منتشر شده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ