حمیدرضا صمدی: شناخت خالق اثر تاثیر مثبتی در روند موسیقی دارد

0

حمید رضا صمدی ترانه سرا از فعالیت های خود در عرصه موسیقی گفت و در این باره اظهار داشت: ترانه یک کار از سالار عقیلی را به عهده داشتم که به آهنگسازی بابک زرین که به زودی منتشر می شود.
وی با اعلام این خبر گفت: در حیطه خوانندگی نیز کار سومم به نام «بی حوصله» با آهنگسازی و تنظیم سعید رضایی و طراحی کاور محمود آرمان آماده انتشار است. همچنین در مرحله ضبط با پیام حصیری در کاری به آهنگسازی و تنظیم سعید رضایی و ترانه خودم هستیم که کاملا فضایی متفاوت با کارهای قبلی این هنرمند دارد.
وی درباره ورود افراد متفرقه به حیطه ترانه سرائی گفت:
هر فردی که در کار مورد نظر تجربه نداشته باشد و استعداد نداشته باشد در نهایت مجبور است با یک فرد با تجربه همکاری داشته باشد.
چیزی که در دهه ۵۰ مهم بوده امروزه ارزش خاصی ندارد و نمی‌گذارند هر فردی کاری که در آن تخصص و تجربه دارد را انجام دهد.
این ترانه سرا تاکید کرد: در گذشته استاد جنتی عطائی و بابک بیات به خواننده پیشنهاد ترانه ای می دادند و با استقبال آن شخص مواجه می شدند ولی امروزه به این شکل نیست.
او در خصوص تشکیل کارگاه ترانه اظهار داشت: زحمت این کار بر عهده دوستان و همکارانم است.
ولی به شخصه معتقدم ترانه سرایی به جز رعایت نکات ادبیاتی اولیه، چیزی برای آموزش ندارد زیرا نوشتن ترانه خواستار حس و انگیزه درونی است.
صمدی درباره وضعیت موجود در ترانه سرایی امروز گفت: فضا کاملا طنزآمیزشده است که البته مقصر بعضی دوستان خواننده و آهنگساز هستند. بدین صورت که سهل انگارانه با انتخاب ترانه برخورد می کنند. من با این موضوع مخالف نیستم که تعداد جوانان ترانه سرا بیشتر شود و سابقه من نشان دهنده حمایتم است ولی نه به شکلی که خواننده با اولین و ساده ترین پیشنهاد ترانه را بپذیرد بلکه با این کار باعث افت سطح کاری خود و لطمه به جایگاه ترانه سرا می شود.از آنجایی که ذهن و سلیقه مردم را هنرمندان می سازند وضعیت موجود مطلوب نیست و باید جدی تر راجع به آن تصمیم گرفت.
وی در پایان اظهار داشت: ممنونم از تمام کسانی که پشت صحنه رسانه ها زحمت می کشند و اکثرا کسی آنان را نمی‌بیند که البته با وجود دوستان خوب رسانه ای و سختکوش، همچنین گسترش فضای مجازی تا حدودی این خلا جبران می شود. شناخت خالقین اثر و برقرای ارتباط با آنها تاثیر مثبتی در روند موسیقی دارد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید