تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

دوست ندارم با افراد نو پا همکاری کنم

0

حمید حامی از خوانندگان عرصه موسیقی پاپ است که با موسیقی دانان بزرگی همچون ناصر چشم آذر و… همکاری داشته است . وی سال گذشته تک آهنگ های زمستان ،حامی و یه لحظه عاشق شو را در فضای مجازی منتشر کرد.مدتی است که در عرصه موسیقی کم تر خبری از این خواننده شنیده می شود به همین بهانه به سراغ این خواننده رفتیم تا جویای احوالش شویم وگفتگویی با او داشته باشیم:

در ابتدا از فعالیت های موسیقی خود بگویید در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟ در حال حاضر برای آلبوم تازه ام دو الی سه آهنگ ضبط کرده ام ؛به دلیل مشکلاتی که وجود دارد نمی دانم تا آخر سال می توانم این آلبوم را منتشر کنم یا نه!
هیچ وقت برای انتشار آلبومم از اسپانسری کمک نگرفتم ،همیشه با هزینه شخصی خود این کار را انجام داده ام.به همین دلیل هزینه ضبط برایم خیلی مشکل است، اگر سرمایه گذار وپشتیبان مادی داشته باشم سریع آلبوم را منتشرش می کنم.

با این شرایط پس چرا سراغ اسپانسر نرفتید؟
مدتی دنبال اسپانسر بودم و هنوز هم هستم ، اگر نتوانستم سرمایه گذاری پیدا کنم ، مثل گذشته با هزینه شخصی خود آلبومم را ضبط می کنم،تلاش می کنم تا آخر سال آن را منتشر کنم ، هنوز نام مشخصی ندارد.
برخلاف آلبوم خوانندگان دیگر که به صورت الکترونیک ضبط می شود وکم هزینه است، تلاش می کنم برای این آلبوم کم کاری نکنم ؛ یعنی اگر نیاز است از نوازنده ای برای کارم استفاده کنم ، در پرداخت هزینه ها خساست نمی کنم.

قرار است در آلبوم تازه خود با کدام ترانه سرا ها همکاری کنید؟
در آلبوم تازه ام از ترانه سراهایی استفاده می کنم که همیشه با آنها همکاری داشته ام .قرار است با بابک صحرایی ،یغما گلرویی واحتمالا اهورا ایمان وافشین یدالهی ، حسن عبدالهی ،حسن علی شیری همکاری کنم ، شعر های زیادی از آنها گرفته ام ولی هنوز منتشر نشده است.

شما اشاره کردید به یغما گلرویی این شاعر که ممنوع کار است ؛ با این وجود تصور نمی کنید برای انتشار آلبوم خود با مشکل مواجه شوید؟
امیدوارم تا انتشار آلبوم تازه ام ممنوع کاری یغما گلرویی برطرف شود، تا بتوانم از شعر های این هنرمند استفاده کنم . اکثر آهنگ های آلبوم تازه ام راخودم ساخته ام . در تنظیم آهنگ ها تلاش می کنم با کسانی چون وحید تاج همکاری کنم .از سال ۸۲ با این آهنگساز پیشکسوت همکاری کردم که در نهایت خروجی خوبی هم داشته ام. دوست ندارم که همکاری با افراد نو پا را تجربه کنم .

نظرتان درباره انتشار تک آهنگ چیست؟
از سال گذشته تک آهنگ های زمستان ،تک آهنگ رمیکس « حامی» را در فضای مجازی منتشر کردم ، این تک آهنگ ها از آلبوم اولم بود، که درسال۱۳۸۰ منتشر شده بود .به مرور زمان هر سه ماه یا چهار ماه یک تک آهنگ منتشر می کنم.دلم می خواهد فکر شده تر حر کت کنم.
خبری از برگزاری کنسرت تهران نیست؟
قصد دارم کنسرتی برگزار کنم ولی در برنامه ریزی شرکتی که با آنها همکاری می کردم اتفاقاتی رخ داده است ،این حوادث موجب از دست رفتن زمان اجرای کنسرت تهران شده است .اگر با این شرکت به توافق رسیدم تا آخر تابستان در تهران اجرا خواهم داشت، اگر نرسیدم که با شرکت های دیگر همکاری می کنم یا بدون اسپانسر با هزینه شخصی خودم برگزار می کنم .
در شهرستان هم به مرور زمان این اتفاق خواهد افتاد ولی هنوز در دور کنسرت شهرستان نیفتاده ام چون قصد دارم فعالیتم را در انتشار قطعات وآلبوم ها بیشتر کنم تا مردم برای آمدن به سالن کنسرتم راغب شوند.

به عنوان هنرمندی که یکی از پیشکسوتان عرصه موسیقی هستید نظرتان درباره شرایط کنونی موسیقی چیست؟
تعداد خوانندگان به مرز اشباع رسیده است، ولی از آن طرف به این قضیه نگاه می کنم که اگر تعداد خوانندگان زیاد باشد وآثار بدون کیفیت منتشر شود خواننده خود را زیر سوال می برد. اما با این حال معتقدم ورود خوانندگان نو پا اتفاق خوبی در عرصه موسیقی است .
البته در زمینه ترانه و آهنگسازی هم این اتفاق در حال رخ دادن است ولی چون آهنگسازی تخصصی است تعداد کسانی که متولد می شوند کم تر هستند . از بین موزیسین ها بهترین ها می توانند در عرصه موسیقی ماندگار شوند. همچنین ترانه سرا ها هم زیاد شده اند؛ هر کس می تواند برای خودش شعر بگوید . زیاد شدن ترانه سراها را به فال نیک می گیرم چون از بین جوانانی که کار می کنند حتما تک ستاره هایی به وجود می آیند. چون این اتفاق در این سالها رخ داده است .

شما به عنوان یک خواننده چقدر در انتخاب شعرها حساسیت نشان می دهید ؟
مردم ما متاسفانه از هضم اشعار کلاسیک ،اشعار سنگین خیلی فاصله گرفته اند وبه سوی هجویاتی که روزمرگی های آنها را پرمی کند روی آورده اند.
موسیقی کلاسیک کم تر مورد توجه قرار می گیرد یعنی استفاده از یک شعر با هدف معنا گرایی در موسیقی کلاسیک ریسک پذیری بالایی دارد . اگر بخواهیم این موضوع را فرهنگسازی کنیم مسلما مردم آن را رد می کنند .
تلاش کردم نه از شعرهای خیلی سخیف ونه از شعرهای خیلی کلاسیک وسنگین استفاده کنم. موسیقی و اشعار کلاسیک در آلبومهای من همیشه وجود داشته است .در آثار پاپ هم تلاش کردم کارهای عاشقانه قابل هضم داشته باشم تا از بوم نیفتم وحد تعادل را رعایت کنم.
سعی کردم با ترانه سراهایی فعالیت کنم که خط فکری آنها شبیه من باشد، به شعور مخاطب احترام می گذارم به همین دلیل همیشه تلاش کردم با کسانی کار کنم که درکشان از شعر وموسیقی با بقیه مردم متفاوت تر است .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ