حمید رضا نوربخش: در هفدهمین جشن خانه موسیقی پاپ نداریم

0

حمید رضا نور بخش مدیرعامل خانه موسیقی ایران از جزئیات هفدهمین جشن خانه موسیقی خبر داد.

حمید رضا نور بخش در خصوص برگزاری هفدهمین جشن خانه موسیقی گفت :همانطور که می دانید هرسال به مناسبت روز جهانی موسیقی وسالگرد تاسیس خانه موسیقی مراسمی تحت عنوان جشن خانه موسیقی برگزار می شود.
وی با اشاره به برگزار نشدن این جشن در سال گذشته توضیح داد: سال گذشته به دلیل هم زمانی با حادثه منا جشن خانه موسیقی برگزار نشد وبه تعویق افتاد .امسال این جشن را برگزار می کنیم، ما هر دو سالانه انتخاب آلبوم و یک سال در میان انتخاب کتاب جشن را داشتیم ؛ چون سال گذشته جشن برگزار نشد امسال کتاب وآلبوم سال را با هم خواهیم داشت .

مدیرعامل خانه موسیقی ایران در ادامه با اشاره به جزئیات مراسم افزود : آلبوم وکتاب موسیقی با بررسی داوران برای هفدهمین جشن خانه موسیقی انتخاب شده است. در ژانر های مختلف موسیقی (کلاسیک ،نواحی ایران ،سنتی وبخش استعدادهای جوان ) اجراهای مختلفی داریم. یک الی دو نفر استعداد جوان را هم معرفی می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در مراسم امسال چون حجم برنامه ها اجازه نداد موسیقی پاپ نداریم. اما سال گذشته موسیقی پاپ در برنامه ها بود،چون قرار بود چند شب اجرا داشته باشیم .

نوربخش درادامه در پاسخ به این سوال که نظرتان درباره لغو کنسرت زانیار خسروی چیست گفت: بر اساس سلیقه شخصی کنسرت ها لغو می شود، ما فقط وظیفه اعتراض داریم؛ وزارت ارشاد هم پیگیری های خود را انجام می دهد؛ امیدوارم کم تر شاهد این جریانات باشیم. ولی لغو کنسرت ها محمل قانونی ندارد، صرفا براساس سلیقه شخصی افراد است ولطمه هم می زند به هر حال ما پیگیری هی خود را انجام می دهیم واعتراض هم داریم.
وی در خصوص حضور استاد شجریان در ایران گفت:آمدن استاد شجریان مژده وعیدی به مردم ایران بود ودل همه را شاد کرد ؛ دل ملت برای شجریان می تپد. از ابتدای سال که خبر بیماری او منتشر شد یک التهابی در همه مردم ایران شکل گرفت.الحمدالله استاد در شرایط با ثباتی قرار دارند ،امیدوارم زودتر از پیش بینی حالشان خوب شود وما دوباره او را روی صحنه ببینیم.

نوربخش در پایان گفت: استاد شجریان همیشه با مردم بوده،هیچ کس نمی تواند شجریان را از مردم وهنرمندان بگیرد ، امیدوارم هر چه زودتر تنگ نظری ها از بین برود . خوشحالم آلبوم او مجوز گرفته است ،امیدوارم مانع دیگری هم برای فعالیت های او وجود نداشته باشد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید