تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

بررسی زمینه‌های همکاری بنیاد رودکی و کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو

0

رییس کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی مسکو با حضور در بنیاد رودکی با مدیرعامل این بنیاد دیدار کرد.

به گزارش روابط عومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، در این دیدار دو طرف برای اجرای برنامه‌های مشترک اعلام آمادکی کردند.

علی اکبر صفی‌پور، مدیرعامل بنیاد رودکی در این دیدار با اشاره به اینکه این بنیاد بجز در حوزه موسیقی در تئاتر و هنرهای تجسمی نیز فعالیت می کند، پیشنهاد انجام برنامه مشترک در این خصوص را نیز ارایه کرد.

وی با اشاره به اجرای منتخب ارکسترهای بنیاد رودکی در جام جهانی روسیه و اجرای سرود تیم ملی در سه شهر این کشور، خواستارهمکاری مجموعه روسی در اجرای فاخر این رویدادها شد.

مدیرعامل بنیاد رودکی همچنین با اشاره به برخی کمبودها در کشور در خصوص آموزش موسیقی کلاسیک گفت: این آمادگی وجود دارد تا از استادان مطرح روسی برای آموزش نوازندگان ایرانی استفاده کنیم.

آلکساندر سرگییویچ ساکولوف، رییس کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی نیز برای اعزام استادان روسی توسط مجموعه تحت مدیریتش اعلام آمادگی کرد.

طرفین در این گفت و گو شرایط برگزاری اجراهای مشترک با تلفیقی از ارکسترهای دو بنیاد را بررسی کردند.

لازم به ذکر است رییس کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی مسکو در این سفر از تالارهای وحدت، آزادی و امکانات مختلف بنیاد رودکی بازدید کرد و با حضور در محل تمرین ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران در جریان روند قطعاتی که قرار است در روسیه اجرا شود قرار گرفت.

این سفر در پی امضای تفاهم‌نامه بنیاد فرهنگی هنری رودکی و کنسرواتوار دولتی مسکو در نخستین نشست کمیته مشترک همکاری‌های فرهنگی ایران و روسیه در اسفندماه سال گذشته صورت گرفت.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ